Лялька-символ дітей-біженців Амаль пройшлася центром Львова та відвідала переселенців

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Світ об’єднався, щоб підтримати Україну у захисті демократії. Візит Амаль привертає увагу всього світу і допомагає Україні залишатися на перших шпальтах. Кожна стаття, публічність, соціальна подія допомагає українцям, тому ми дякуємо за таку важливу акцію в нашому місті», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Міський голова подарував 3,5-метровій ляльці Амаль прапор України. Із синьо-жовтим стягом дівчинка-лялька, яка символізує дітей-біженців, у супроводі дітей та дорослих пройшла вздовж алеї від оперного театру до пам’ятника Шевченку. Тут її привітала хорова капела «Дударик», виконавши вже легендарну пісню «Ой, у лузі червона калина».

Читайте також: У Трускавці відкрили інтерактивне Дерево миру

3,5-метрова лялька Амаль символізує 10-річну дівчинку-мігрантку із Сирії, яка минулого року пройшла 8 тисяч кілометрів від кордону Сирії до Манчестера у Великобританії у пошуках своєї матері. За словами організаторів, вона є втіленням мільйонів дітей, які втратили дім і були розлучені зі своїми родинами. Її мрія — відшукати найріднішу людину, знову піти до школи та почати нове щасливе життя. Життя дитини, яке у неї вкрала війна. Так лялька стала символом усіх дітей-біженців у світі із гаслом «Не забувайте про нас».

Лялька-символ дітей-біженців Амаль пройшлася центром Львова та відвідала переселенців / Фото: Пресслужба ЛМР


Над створенням ляльки працювала ціла команда культових продюсерів та режисерів, зокрема Девід Лан (сценарист у Королівському дворі та художній керівник Young Vic), Трейсі Сіворд (фільми «Два папи», «Королева», «Зоряні війни») і Стівен Долдрі для The Walk Productions спільно з Handspring Puppet Company під керівництвом художнього керівника Аміра Нізара Зуабі.

Читайте також: Українські діти-переселенці отримали майже 70 тисяч книжок – МКІП

Також у Львові Амаль відвідала мобільне містечко переселенців у Стрийському парку та зустрілася із сім’ями вимушено переміщених українців, що тимчасово проживають у модульних будиночках. Це перша появи дівчинки-ляльки після того, як вона здійснила 8000-кілометрову подорож у 2021 році.

До Львова команда митців приїхала завдяки підтримці Львівської міської ради. Зустрічали Амаль у місті також творчі колективи лялькового театру, львівської опери та театру «Воскресіння».

Як повідомлялося, у травні на Львівщині відкрили вже друге модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>