Лідери ЄС пропонували Януковичу мільярди – Кваснєвський

Лідери ЄС пропонували Януковичу мільярди – Кваснєвський

Екс-президент Польщі, заявив, що був свідком переговорів, де обговорювалися величезні суми.


Александр Квасьневский

<!–     ,      " " –>

У 2013 році у Вільнюсі на той момент президенту України Віктору Януковичу лідери ЄС пропонували фінансову підтримку в якості компенсації можливих економічних втрат від дій Росії в разі підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це розповів колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв’ю “Європейській правді”.

За його словами, у Вільнюсі відбулася зустріч з тодішнім головою Європейської Ради Херманом ван Ромпеєм і тодішнім главою Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу.

“Вони обіцяли Януковичу гроші і підтримку, коли він почав говорити, мовляв, ми не зможемо прожити без економічної підтримки Росії”, – зазначив Кваснєвський.

“Я був свідком цих переговорів у Вільнюсі, де обговорювалися величезні суми. Був запропонований пакет допомоги, який включав $ 15 млрд від МВФ. Також була зустріч з Меркель, де вона теж гарантувала підтримку. Але він не хотів навіть слухати. Янукович приїхав у Вільнюс, не допускаючи можливості його підписання”, – сказав екс-президент Польщі.

За його словами, у Європі ніхто не очікував зміни рішення Януковичем у 2013 році.

“Якщо говорити про промахи Європи, то великою помилкою, напевно, було те, що ЄС не знав, що сталося восени 2013 року в Сочі, де Янукович домовився з Путіним, що Україна нічого не буде підписувати”, – зазначив політик.

“Брюссель повинен був про це знати. Друга помилка – все ж таки треба було активніше вести діалог з Росією. Не для того, щоб обговорювати Україну без неї, а для того, щоб обговорювати ті штучні аргументи, які звучали у 2013 році, про невигідність ЗВТ. Не впевнений, що це змінило б ситуацію, але з точки зору політичного процесу цього не вистачало”, – додав він.

Нагадаємо, восени 2013 року на саміті у Вільнюсі очікувалося підписання угоди України та ЄС про евроассоціаціі, але колишній президент Віктор Янукович відмовився від угоди, що спричинило масові акції протесту в Україні, в результаті чого через три місяці революції Янукович втік до Росії.


За матеріалами:

Європейська правда


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>