Лідер КНДР заявив, що країна завершила створення ядерних сил

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР «завершила» процес становлення ядерною державою. Про це він сказав у телезверненні з нагоди Нового року

«Ми завершили створення національних ядерних сил нашої країни. Усі Сполучені Штати знаходяться в межах діапазону нашої ядерної зброї, і на моєму столі завжди лежить ядерна кнопка. Це реальність, а не погроза», – сказав Кім Чен Ин.

Він заявив про «необхідність» масово виробляти ядерні боєголовки і балістичні ракети та прискорювати їх розгортання. Лідер КНДР додав, що він буде використовувати таку зброю тільки у випадку загроз безпеці.

Крім того, Кім Чен Ин висловився за діалог зі своїм суперником – Південної Кореєю. Він заявив, що шлях для діалогу з метою поліпшення зв’язків між Пхеньяном і Сеулом – «відкритий»

«Якщо говорити про відносини між Північною і Південною Кореєю, то ми повинні знизити військову напруженість на Корейському півострові, щоб створити мирну обстановку», – сказала Кім. «І Північ, і Південь мають докладати для цього зусилля».

Кім Чен Ин повідомив, що розглядає можливість відправки північнокорейської команди для участі в зимових Олімпійських іграх, запланованих на 9-25 лютого в південнокорейському місті Пхенчхан. За його словами, обговорити це питання можуть посадовці двох країн.

«Участь Північної Кореї в зимових іграх стане доброю нагодою показати єдність народу, і ми хочемо, щоб ігри були успішними», – сказав він.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що участь спортсменів з Північної Кореї гарантує безпеку ігор.

Південна Корея є союзником Сполучених Штатів, на її території розміщені тисячі американських військових.

Сполучені Штати і Північна Корея вступили у «війну» заяв, яка посилюється щоразу, коли Пхеньян випробовує свої балістичні ракети і ядерну зброю в порушення резолюцій ООН.

У вересні президент США Дональд Трамп в своєму виступі перед ООН пообіцяв «повністю знищити» Північну Корею, якщо та погрожуватиме США і їх союзникам. Вашингтон також став головним ініціатором посилення фінансових санкцій щодо Північної Кореї. Пхеньян у відповідь назвав це «актом війни».

Адмірал і колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Майк Маллен в інтерв’ю телеканалу ABC 31 грудня заявив, що Сполучені Штати «як ніколи раніше, близькі до ядерної війни з Північною Кореєю», з огляду на жорстку риторику лідерів обох країн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>