Магера назвав мету технічних кандидатів на виборах-2019

Три десятки кандидатів змагатимуться за президентське крісло на виборах 2019 року. Саме стільки вже зареєструвала ЦВК, а остаточний список оголосять 9 лютого, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Загалом стати президентом захотіли 89 українців, але частині з них у реєстрації відмовили. Але навіть три десятки, каже колишній член ЦВК Андрій Магера, вже рекорд. Самих кандидатів він розділяє на три категорії та виділяє лише п’ять людей, які здатні боротися за перемогу. Інша частина, на його думку, в такий спосіб готуються до парламентських виборів, решті ж узагалі нічого не світить: “Очевидо, мета таких технічних кандидатів – мати більше представництва у виборчих комісіях. І очевидно, цим не гребує ніхто з основним кандидатів”.


ВідеоТри десятки кандидатів в президентів – абсолютний рекорд в українській історії

Три десятки кандидатів змагатимуться за президентське крісло. Саме стільки уже зареєструвала ЦВК. Остаточний список оголосять до 9 лютого. Втім уже і так відомо – це абсолютний рекорд в українській історії. А експерти прогнозують – самі перегони теж можуть стати нетиповими. 

Три десятки кандидатів в президентів - абсолютний рекорд в українській історії

Показово, що не відлякала і ціна питання – 2,5 мільйони гривень, які кандидатам не повернуть, якщо вони не вийдуть у другий тур або найближчим часом не знімуться з виборів. Але держава, визнає Магера, на цьому не заробить, бо більша кількість кандидатів потягне більше витрат на вибори та комісії. “Понад 80% бюджету на вибори – це видатки на зарплату. Тому я би не сказав, що це якась велика економія для бюджету”, – каже фахівець.

Інша особливість цих перегонів – непередбачуваність. Про неї говорить провідний експерт політикоправових програм Центру Разумкова Віктор Замятін. “Ці вибори мають дуже цікаву особливість – це те, що на відміну від усіх інших виборів, які були в історії України, на цих виборах передбачити результат абсолютно неможливо. Хіба що, найпевніше, буде два тури. Зараз іще дуже багато людей заявляють, що не визначилися з вибором”, – пояснює він. Саме тому не сумнівається, що боротися за голоси кандидати будуть активно. І хоча масових фальсифікацій експерт не очікує, втім визнає, українців, які бажають продати свій голос, вистачає. Тому чимало залежатиме і від дій правоохоронців. Останні прозвітували, що лише за добу зафіксували 12 звернень про порушення, пов’язані з виборами, а загалом із початку кампанії таких набралося понад 600.

головні дати виборів президента 2019, вибори-2019, інфографіка

ТСН.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>