Магнітне поле Юпітера в десять разів сильніше за поле Землі – вчені

Як повідомляє BBC, знімки були зроблені ще наприкінці серпня минулого року, коли зонд наблизився на максимально близьку відстань до Юпітера. Проте фотографії вчені отримали нещодавно, передає Ukr.Media.

Однією з головних таємниць Юпітера залишаються гігантські циклони й урагани на полюсах планети.

“Уявіть безліч ураганів, кожний з яких розміром з Землю, і всі вони розташовані настільки близько, що зачіпають один одного”, – запропонував представник NASA Майк Джанссен.

“Ми стурбовані тим, як вони могли сформуватися, наскільки стабільна ця конфігурація і чому північний полюс Юпітера не схожий на південний. Нас цікавить, наскільки ця динамічна система, і чи спостерігаємо ми тільки якусь одну стадію, а за рік побачимо, що картина змінилася”, – пояснив один з керівників місії “Юнони” Скотт Болтон з Південно-західного науково-дослідного інституту США.

Ще одним несподіваним відкриттям для Болтона і його команди стала сила магнітного поля Юпітера.

Ще до польоту “Юнони” було відомо, що у Юпітера найпотужніше магнітне поле серед усіх планет Сонячної системи, а його магнітосфера – найбільша. Однак дані, передані зондом, свідчать, що магнітне поле Юпітера становить 7,766 Гаусс, що вдвічі потужніше, ніж припускали науковці, і приблизно в десять разів сильніше, ніж магнітне поле Землі.

Також виявилося, що магнітне поле Юпітера ще більш нерівномірне, ніж припускали вчені: в деяких місцях воно сильніше, в деяких – значно слабше.

Зонд “Юнона” був запущений в серпні 2011 року і став другим космічним апаратом, який вийшов на орбіту Юпітера після “Галілео”, що знаходився на орбіті планети з 1995 по 2003 рік. На початку липня минулого року зонд наблизився на максимально близьку відстань до гігантської планеті і вийшов на стабільну орбіту навколо неї.

Апаратура на борту “Юнони” спеціально створена для дослідження атмосфери Юпітера, його хімічного складу, температури, руху та інших властивостей. Учені розраховують отримати, нарешті, відповідь на питання, чи має ця планета тверде ядро або ж все більш щільна атмосфера простягається на всю глибину.

Вартість програми оцінюється в 1,1 млрд доларів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>