Марш рівності за «країну для всіх»: як це було

Київ – Проти дискримінації і за «країну для всіх» – кілька тисяч людей під веселковими прапорами пройшли центром Києва у неділю. Марш рівності – це завершальна акція міжнародного форуму «КиївПрайд-2017», який тут відбувається щороку із 2012-го. За словами організаторів, цього року хода минула відносно спокійно, навіть вдалося збільшити довжину маршруту до понад кілометра. Між тим, деякі противники проведення ЛГБТІ-акцій в українській столиці, які також паралельно проводили свій мітинг у парку Шевченка, заявили, що своєї мети досягли, а організатори маршу «загнали себе в гетто».

​Рамки-маталошукачі, поліцейський «кордон» і повна відкритість інформації для потенційних учасників – таким Марш рівності і «КиївПрайд» є тільки вдруге із моменту заснування у 2012-му. Раніше все повідомлялось в останній момент, але, як зазначив Радіо Свобода один із організаторів форуму Зорян Кісь, такі заходи безпеки себе не виправдовували.

Між тим, минулого року за сприяння поліції вдалося забезпечити можливість участі в акції близько 1,5 тисяч людей. Цього року анонсували 5 тисяч, але правоохоронці станом на десяту ранку нарахували 2,5 тисячі.

Загалом, як зазначили організатори наприкінці маршруту, перебігом акції вони задоволені.

«Відчуття – як після пробіжки марафону: емоцій нема ніяких. Це був для нас марафон тривалістю півроку, підготовка була складною, але співпраця з поліцією, треба зазначити, стає все кращою з кожним роком, люди стають організованішими, все більше людей приходить», – сказав Зорян Кісь.

Деякі іноземні учасники та учасниці Маршу рівності вийшли також під прапорами своїх країн, до ходи долучились також іноземні дипломати, зокрема, з Канади та Великої Британії.

«Це дуже важливо для України. Це про цінності, це про рівність, це про набагато більше, аніж про сексуальну орієнтацію, це показує, що Україна приймає людей і ставиться до людей як до рівних. І ви можете відчути тутешню атмосферу. Тут марширують не тільки ЛГБТ-люди, а й також люди, які підтримують рівність – і це найважливіше повідомлення сьогоднішнього дня», – зауважила у коментарі Радіо Свобода посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Заступниця міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва розповіла, що прийшла на Марш рівності вже вдруге.

«Я дуже задоволена тим, як працюють правоохоронці, я дуже задоволена атмосферою, тому що дійсно люди почувають гармонію, я б сказала. Ми тут за права людини, ми тут за рівність – і це чудово насправді», – сказала вона.

“;
//parse XFBML, since it is not nativelly operative onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API unsuccessful to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>