Матіос збирається у відставку

Заступник генпрокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос має намір подати у відставку у вересні.

Про це він сказав в інтерв’ю інтернет-виданню “Букви“, яке вважається близьким до бізнесменів Ігоря Кононенка та Олександра Грановського.

“Наразі думаю, що найбільш дієвим інструментом виконання усіх взятих на себе викликів з боку генерального прокурора є військова прокуратура. Ми встигнемо до 1 вересня, коли відбудеться 100 днів. Після того я, напевно, зі спокійною душею піду. Зроблене і створене є на кого залишити. Піду вчитися іншого життя”, – сказав Матіос.

Коментуючи свою заявку на посаду голови Державного бюро розслідувань, він сказав, що “це спортивний інтерес заради того, аби довести, що у нас все паперове дуже важко стає буквальним і практичним”.

“Вагітність, що триває 9 місяців, призводить до народження повноцінної людини. З мінімальними аспектами свідомості, радше інстинктами — але через 9 місяців. У нас вже ДБР скоро буде 7-місячне. На папері. Отже, або не народилося, або у критичному стані в барокамері знаходиться. Відразу у реанімацію”, – сказав він.

Матіос висловив здивування щодо того, що в ДБР для професіоналів слідчо-оперативної роботи встановлена така процедура, як проходження поліграфа.

“Звісно, і конкурс, здача іспитів з теорії норм закону. Водночас наші колеги-антикорупціонери поліграф не проходили. Але їм суспільство довіряє більше, ніж тому ж слідчому, який повинен розслідувати військові злочини, злочини щодо правоохоронців, щодо тих самих детективів ДБР, НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Тобто складається враження, що є таке бажання створити орган, як бензином погасити багаття”, – сказав він.

Як відомо, Матіос працює головним військовим прокурором, а також заступником генпрокурора, начальником Головного управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату та нагляду за додержанням законів у воєнній сфері з серпня 2014 року.

Українська правда

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>