Машина «Реал» і сльози «Ліверпуля»

Київський фінал Ліги чемпіонів увійде в історію. Саме на НСК «Олімпійський» мадридський «Реал» втретє поспіль переміг в ЛЧ. В новітній історії турніру такого ще не було. Мало того, «Реал» виграв 9-й єврокубковий фінал поспіль. Унікальне досягнення. Укрінформ спробував розібратися, чому «Реал» переміг і цього разу та чого не вистачило для успіху «Ліверпулю».

Плече Салаха і тремтячі руки Каріуса

Команда Юргена Клоппа дуже сильно розпочала фінал. Тріо атакуючих гравців Салах – Фірміно – Мане влаштувала «Реалу» такий тотальний пресинг, що мадридці інколи не могли перейти на чужу половину поля. Хто знає, якби події розгортались в подальшому, якби свої моменти використали Мане (кращий у «Ліверпуля» в цьому матчі) і Александер-Арнольд. Загалом за перші півгодини «Червоні» завдали 9 ударів по воротам Наваса, але травма Салаха усе зламала. Лаллана, який мало грав в цьому сезоні, не зміг його рівноцінно замінити. Після цього володіння м’ячем «Реала» миттєво зросло до 82% і «Ліверпуль» був приреченим на поразку.

Зауважимо, що перша помилка Каріуса і гол Бензема не знищили «Ліверпуль» психологічно – «Червоні» навіть швидко відігралися. Але розкішний гол Бейла нокаутував команду Клоппа. На додачу Каріус так і не повернув собі рівноваги, його руки і далі тремтіли. Як наслідок, німецький воротар припустився ще однієї жахливої помилки після дальнього удару Бейла. За рахунку 1:3 «Ліверпуль» капітулював.

Феноменальний Бейл і злий геній Серхіо Рамос

Гравці і тренерський штаб «Реала» зуміли швидко перебудуватися після невдалого початку матчу. Зіграла на їх користь і травма Салаха. «Реал» домінував в другому таймі за рахунок переваги на флангах. А вихід Бейла став вирішальним рішенням Зінедіна Зідана, яке і оформило перемогу. Додамо, що Бейл не лише забив два м’ячі, але й взагалі виявився найкращим гравцем матчу за сумою показників.

Нарешті, озвучимо і фактор Серхіо Рамоса. 26 хвилина – епізод з Салахом. Капітан «Реала» дуже професійно завалився на єгиптянина. Чи зробив він це навмисно? Так. Але травмувати суперника він не хотів. Просто так вийшло. 49 хвилина – капітан «Реала» врізається в Каріуса. Арбітр знову ніяк не відреагував на це, бо момент був ніби й ігровий. Через дві хвилини Каріус, який ще не зовсім відійшов від нокдауну, здійснив першу результативну помилку. При цьому Серхіо Рамос блискуче впорався і з безпосередньо футбольними обов’язками. Він 23 рази відібрав м’яч у суперника і виграв 8 єдиноборств з 11-ти. Гра Серхіо Рамоса у фіналі стала уособленням футболу «Реала» в цілому, коли заради перемоги застосовують усі можливі засоби. Повірте, трофеї того варті.