МВФ підрахував, скільки втратить світова економіка через епідемію коронавірусу

Якщо коронавірус не поширюватиметься по світу великими темпами, а Китай скоро відновить виробництво, світова економіка втратить лише 0,1% від прогнозованого зростання на 2020 рік.

Такий прогноз був озвучений директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою під час зборів G-20, повідомляє прес-служба організації.

“У нашому основному сценарії, який розглядається зараз, вводяться заявлені заходи, й економіка Китаю повернеться до нормального стану в другому кварталі. У результаті вплив на світову економіку може бути відносно незначним і короткочасним”, – зазначила глава МВФ.

Вона нагадала, що за попередніми прогнозами, до того, як вірус завдав удару по Китаю і почав поширюватися по світу, передбачалося, що рівень світового зростання збільшиться з 2,9% минулого року до 3,3% у нинішньому.

“За поточним сценарієм, економічне зростання Китаю 2020 року становитиме 5,6%. Це на 0,4 процентного пункту нижче, ніж МВФ вказував у прогнозі за січень. Таким чином, зростання світової економіки буде приблизно на 0,1 процентного пункту нижчим (від прогнозованого – ред.)”, – зазначила Георгієва.

Водночас вона наголосила, що Фонд також не виключає більш грізних сценаріїв, “коли поширення вірусу триватиме довше в усьому світі, і наслідки для зростання будуть більш затяжними”.

Як повідомляв 5.UA, українська влада досі не надала МФВ відповіді щодо майбутнього України. Це змушує Фонд відтягувати виплату нового кредиту, що, своєю чергою, призведе до економічних проблем в Україні. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>