Медведчук: Політичні репресії за міжнародну діяльність нардепів свідчать про спроби зірвати реалізацію "Парламентського виміру" нормандського формату" і мирні переговори щодо ДонбасуНародний депутат Віктор Медведчук
“Опозиційна платформа – За життя”

Голова Політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук заявив, що політичне переслідування щодо нього, а також народних депутатів Вадима Рабіновича, Тараса Козака, Рената Кузьміна, Тетяни Плачкової і Олександра Колтуновича за проведення життєво важливих і необхідних для мирного врегулювання на Сході України переговорів, що проходили в Москві з керівництвом та представниками всіх фракцій Державної Думи Російської Федерації, свідчить про повний правовий нігілізм, дипломатичної неадекватності, використанні політичних репресій, спрямованих на зрив мирного врегулювання на Донбасі. Про це йдеться в заяві політика, передає пресслужба політсили.

Далі подаємо текст заяви дослівно:

Статтею 17 Закону України “Про статус народного депутата України” встановлено, що народний депутат, який не має спеціальних повноважень на представництво Верховної Ради України, має право вступати у відносини з посадовими особами та державними органами іноземних держав від свого іменіУ відносинах з посадовими особами, державними органами та громадянами іноземних держав народний депутат має право захищати незалежність і суверенітет, інтереси України, її громадян.

12 листопада 2019 року у Верховній Раді було створено міжфракційне об’єднання “Міжпарламентський діалог в ім’я миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція”. Це об’єднання функціонує офіційно в силу закону, має правосуб’єктність для здійснення політичної державної діяльності та реалізації повноважень його членів як представників українського народу. У січні 2020 року представники цього міжфракційного об’єднання провели зустрічі з депутатами Сенату і Національних зборів Франції, а також з депутатами німецького Бундестагу, а в березні 2020 року – з керівництвом і представниками всіх фракцій Державної Думи Російської Федерації.

Міжфракційне об’єднання ставить собі за мету забезпечення “міжпарламентського діалогу для реалізації конституційного права громадян України на досягнення миру”, суверенітету і територіальної цілісності країни, припинення збройного протистояння, захист законних прав, інтересів і свобод наших громадян.

Стаття 26 Закону України “Про статус народного депутата України” прямо забороняє обмежувати повноваження народного депутата, крім випадків, передбачених Конституцією України, цим та іншими законами України. Згідно п. 1.4. рішення Конституційного Суду України № 12-рп / 2003 від 26.06.2003 визначені Конституцією та законами України повноваження народного депутата України не можуть бути обмежені діями чи бездіяльністю органів державної влади.

За втручання в діяльність народних депутатів України, створення перешкод їх роботі встановлена кримінальна відповідальність відповідно до статей 344, 351 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування законної діяльності народних депутатів України свідчить про спробу зірвати переговори щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Так як влада на чолі із Зеленським не має політичної волі на мир і не здатна повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>