Меркель офіційно оголосила про намір вчетверте стати канцлером Німеччини

Ангела Меркель вже 11 років обіймає цю посаду.

Ангела Меркель підтвердила в неділю, що вона балотуватиметься на четвертий термін на посаду канцлера Німеччини на виборах в наступному році.

Про це вона заявила на прес-конференції після зустрічі з лідерами Християнсько-демократичного союзу, який вона очолює, передає Reuters.

“Я думала про це протягом нескінченно довгого часу. Рішення про висування на четвертий термін є – після 11 років на цій посаді”, – сказала Меркель.

62-річна канцлерка розглядається як стабілізуюча сила в Європі на тлі невизначеності після рішення громадян Великобританії покинути Європейський Союз і як бастіон західних ліберальних цінностей після обрання Дональда Трампа в якості наступного президента США.

Ангела Меркель вже 11 років обіймає посаду канцлера найбільшої економіки Європи.

Зазначимо, що вибори в парламент Німеччини відбудуться у вересні 2017 року. На них будуть обиратися 630 депутатів бундестагу і федеральний канцлер країни.

Меркель вважають однією з найвпливовіших жінок світу. За останній рік її рейтинг похитнувся через те, що вона погодилася прийняти в Німеччині 900 тисяч біженців. Натомість партія-конкурент – “Альтернатива для Німеччини” – виступає проти масового надання прихистку мігрантам, тож і збільшує кількість своїх прихильників.

Важливим залишається питання співпраці Меркель з новобраним президентом США Дональдом Трампом. Вона запевнила, що співпрацюватиме з Трампом щодо питання анексії Криму. А також сподівається, що новий президент Сполучених Штатів підтримає подовження санкцій проти Росії до того часу, поки Росія не виведе свої війська з Донбасу та поверне Україні Крим.

Якщо Меркель переможе на майбутніх виборах, то загальний термін перебування її на посаді канцлера Німеччини може скласти 16 років – як і в її попередника Гельмута Коля.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>