Меркель – українцям: вірте, що можете самі визначати власну …

Меркель – українцям: вірте, що можете самі визначати власну …

На святкуваннях річниці падіння Берлінського муру канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила на символічності об’єднання країни 25 років тому. 

«Це показало, що ми маємо силу визначати свою долю і покращувати щось. Саме про це свідчить падіння муру. Це стосується нас у Німеччині, але також інших народів у Європі та світі, особливо людей в Україні, Сирії, Іраку та інших частинах світу, де права людиною під загрозою або порушуються», – сказала Меркель.

Меркель, яка 1989 року була молодим науковцем у Східному Берліні, сказала, що падіння стіни у відповідь на масовий тиск громадян назвжди запам’ятають як тріумф людського духу. Сьогодні вона разом з іншими лідерами країни вклала троянди у шпарини в рештках берлінської стіни.

У незвично схвильованій промові вона сказала, що «падіння стіни показало нам, що мрії збуваються».

«Це була перемога свободи над рабством, і ця подія надихатиме нинішні таприйдешні покоління, які можуть зруйнувати стіни – стіни диктатури, насильства та ідеологій, – сказала 60-річна Меркель, яка керує Німеччиною з 2005 року.

Перед цим канцлер Німеччини взяла участь у релігійній церемонії вшанування 138 людей, які загинули, намагаючись втекти від комуністичного режиму.

Берлінський мур, збудований 1961 року, розділяв місто майже 30 років. Він відокремлював східну Німеччину, що перебувала в залежності від СРСР, від західної, яку зайняли американці, французи та британці. Спочатку це був цегляний мур, який потім зміцнили подвійною бетонною стіною завдовжки 160 км з великою кількістю охоронців, яка розрізала навпіл вулиці, розділяла родини та проходила через цвинтарі. Зараз від муру залишилися лише музейні реліквії, але з нагоди річниці місце, на якому він стояв, було позначене білими кульками, наповненими гелієм.  

9 листопада 1989 року уряд східної Німеччини зняв обмеження на в’їзд до західного Берліна після кількох тижнів масових протестів, які почалися в Ляйпцігу та поширилися на східний Берлін. Радісний натовп зруйнував стіну, і відкриття кордону стало важливим моментом у падінні комуністичного режиму.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>