Меркель: ЄС може переглянути енергетичну співпрацю з Росією

Меркель: ЄС може переглянути енергетичну співпрацю з Росією

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель вважає, що Німеччина та Європа можуть переглянути енергетичну співпрацю з Росією в довгостроковій перспективі, якщо протистояння в Україні не вщухне. Про це вона заявила в понеділок, 29 вересня під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Фінляндії Александером Стуббом у Берліні, повідомляє агентство AFP.

Меркель наголосила, що нині обидві сторони зацікавлені не розривати енергетичну співпрацю. “Майже всі європейські країни пов’язані з Росією через їхнє енергопостачання… Для Німеччини ця залежність від російського газу становить 38 відсотків, для інших країн ця залежність сягає 100 відсотків”, – зазначила канцлерка.

“Ми не ставимо за мету повністю позбутися цієї залежності”, – додала вона. Водночас Меркель наголосила, що якщо порушення базових принципів триватиме, ЄС може подумати про зміни в енергетичній співпраці в середньо- та довгостроковій перспективі.

ЄС отримує з Росії близько 30 відсотків газу, причому близько половини поставок транспортується через територію України, зазначає Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>