МЗС про Суркова: Обговорювати Україну потрібно з Києвом

Українські відомства відреагували на повідомлення ЗМІ про бажання Білого дому налагодити контакт з помічником Володимира Путіна.

Переговори щодо України повинні відбуватися за участю української сторони. Про це сказали в міністерстві закордонних справ, коментуючи повідомлення ЗМІ про бажання Білого дому налагодити контакти з помічником президента Росії Владісловом Сурковим, передає Уніан.

Заступник глави МЗС з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зазначила, що “будь-яке спілкування” щодо майбутнього України має відбуватися із залученням української сторони.

“Буде багато залежати від особистості, по-перше, яка буде визначена комунікатором не тільки з Росією, а взагалі з Європою з боку адміністрації Трампа, оскільки зараз такої людини немає. Звичайно, дуже багато буде залежати від того, який вони оберуть шлях комунікації. Я не можу сказати, що завжди була фанатом формату спілкування Нуланд-Сурков”, – сказала Зеркаль.

BuzzFeed News з посиланням на двох європейських чиновників раніше написав, що в Білому Домі мають намір призначити нового спецпосланця для прямих контактів з Сурковим.


Нагадаємо, що при адміністрації Барака Обами США також мали прямий дипломатичний канал з Сурковим, який використовувався для обговорення реалізації мінських угод. Роль спецпосланця тоді виконувала Вікторія Нуланд (в жовтні минулого року Нуланд зустрілася з Сурковим в Москві – ред.)

Також зазначимо, що в кінці минуло місяця повідомлялося, що в Луганськ прибув Сурков.

Сурков: Глави ЛДНР не підуть раніше 2018 року

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>