Митрополит Епіфаній розповів про статус Онуфрія після автокефалії Української церкви

Митрополит Київський Епіфаній

Фото: cerkva.info

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів про статус митрополита Онуфрія після Об’єднавчого собору.

В інтерв’ю ТСН предстоятель зазначив, що раніше Вселенський патріарх Варофломій надіслав лист митрополиту Онуфрію, в якому чітко сказав, що після обрання  очільника канонічної Української церкви, останній втратить титул митрополита Київського.

“З цього моменту не може бути двох митрополитів Київських… Митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні”, – зазначив предстоятель церкви.

Константинополь вирішив позбавити Онуфрія титулу митрополита Київського – документ

Предстоятель додав, що парафії Московського патріархату в Україні зараз “перебувають в лоні Російської православної церкви, але мають тут українську реєстрацію. У зв’язку з цим, він закликав священиків Московського патріархату приєднуватися до єдиної Православної церкви України. 

Автокефалія на фінішній прямій. Скільки у світі помісних церков і яке місце може отримати Українська церква

15 грудня в Софії Київській пройшов Об’єднавчий собор, на якому таємним голосуванням було обрано предстоятеля єдиної Української православної церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко). На Об’єднавчому соборі також затвердили статут церкви.

На Собор було запрошено ієрархів УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і УПЦ Московського патріархату.

Томос про автокефалію обраному предстоятелю вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.

Митрополит Епіфаній. Хто став предстоятелем Української православної церкви

В Об’єднавчому соборі зі створення помісної церкви брали участь два представника УПЦ Московського патріархату – митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко).

Коментуючи участь своїх ієрархів у Соборі Московський патріархат в Україні заявив, що обидва митрополити перейшли в розкол і в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться.

У РПЦ заявили, що учасники Об’єднавчого собору в Києві будуть стерті з історичної пам’яті церкви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>