«Ми будемо боятися, доки у нас не буде ефективної медицини»: вірусолог про коронавірус

Кандидат біологічних наук і вірусолог Тарас Перетятко розповів, скільки часу може тривати пандемія коронавірусу.

Про це він розповів у коментарі «Вголосу».

«Якщо говорити про всесвітній масштаб, то все, у першу чергу, залежатиме від того, як люди у всіх країнах будуть дотримуватись карантинних заходів. Другий аспект, який теж матиме вплив на всю ситуацію, це швидке виявлення та ізоляція нових хворих навіть без зовнішніх симптомів захворювання. Я маю на увазі доступність тест-систем. Проте різні тест-системи і різні експрес-системи дають змогу ідентифікувати збудника у різний час після зараження. Зворотній бік доступності таких речей може перерости в те, що люди будуть масово самі робити ці тести і менше звертатись до лікаря. Такого, звичайно, не варто допустити», – розповів Тарас Перетятко.

«Другий момент полягає в тому, щоб не дозволити вірусу розповсюджуватися між різними адміністративними одиницями в межах однієї держави. Тому той факт, що зараз скасовують сполучення між містами в Україні, є позитивним», – додав вірусолог.

«Ми будемо боятися, доки у нас не буде ефективної вакцини.  Проте наразі такої вакцини немає і відповідно її немає у календарях профілактичних щеплень жодної країни. Відразу ніхто такий антидот виробити не зможе. До того ж, апробація таких вакцин, яка включає перевірку на тваринах і людях, триває приблизно один рік. Саме тому потрібно рік або й півтора року, щоб країни могли запровадити вакцинацію серед населення. Час пандемії буде залежати від того, як люди будуть дотримуватись тих заходів, які зараз, фактично, є лише на початковій стадії впровадження», – підсумував він.

Більше читайте тут: «Все залежить від нас»: скільки часу триватиме пандемія коронавірусу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>