Могильник радіоактивних відходів під Донецьком викликає …

Існує ймовірність витоку радіоактивних елементів, що є дуже небезпечним.


Взрыв в Донецке_3

<!–        –>

Сховище джерел радіоактивних випромінювань, яке знаходиться в підконтрольному бойовикам районі Донецької області викликає занепокоєння у спостерігачів Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).

Про це заявив глава української сторони СЦКК Андрій Таран, повідомляє прес-служба СЦКК.

Він повідомив, що сховище могло бути пошкоджено в результаті детонації підземних складів боєприпасів:

“Неподалік Донецького аеропорту, в якому, як відомо, йшли активні бойові дії між селом Піски і вугільною шахтою “Жовтнева”, розміщено сховище джерел радіоактивних випромінювань. Недавній потужний вибух 16 червня на території “Донецького казенного заводу хімічних виробів” у результаті детонації підземних складів боєприпасів, міг порушити його цілісність”, – зазначив Таран.

“Ситуація викликає велику стурбованість української сторони, адже існує ймовірність витоку радіоактивних елементів, що є дуже небезпечним для здоров’я та життя великої кількості цивільного населення регіону”, – заявив він.

При цьому Таран закликав представників СММ ОБСЄ провести моніторинг радіаційного фону в цьому районі, підконтрольному бойовикам, і вжити інші заходи, які б сприяли усуненню небезпеки в регіоні.

Побоювання витоку радіації в результаті вибуху 16 червня висловив напередодні і керівник прес-служби адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Це не перший вибух заводу химизделий в підконтрольному бойовикам Донецьку. У 2014 році на заводі вже відбувалося кілька вибухів.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>