МОК: повторна перевірка виявила допінг у 45 учасників Олімпіад 2008 і 2012 років

Повторна перевірка допінг-проб учасників Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні й 2012 року в Лондоні виявила сліди заборонених препаратів у ще 45 спортсменів, повідомляє Міжнародний олімпійський комітет.

Імена атлетів і країни, які вони представляли, в повідомленні не вказані, проте повідомляється, що йдеться про 30 спортсменів, які виступали від восьми країн у Пекіні, і ще 15 атлетів з дев’яти країн, що брали участь в іграх в Лондоні.

Також у МОК заявили, що так звана друга хвиля повторних перевірок торкнулася в першу чергу медалістів, зокрема – 23 призерів Олімпіади у Пекіні.

Всього в ході першої і другої хвиль перевірили 1243 проби і виявили вживання допінгу в 98 спортсменів-олімпійців. Попереду ще дві хвилі перевірок, повідомляють у МОК.

У кінці травня стало відомо, що повторний огляд допінг-проб восьми росіян, які брали участь в Олімпійських іграх в Лондоні, показав позитивний результат.

21 липня Спортивний арбітражний суд у Лозанні не допустив російських легкоатлетів до участі в Олімпіаді 2016 в Ріо-де-Жанейро на підставі розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), яке виявило масові і систематичні порушення в російських антидопінгових лабораторіях.

Остаточне рішення про допуск Росії до Олімпійських ігор має ухвалити МОК. Очікується, що це станеться 24 липня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>