Москва погасила останній зовнішній борг СРСР

Боснія і Герцеговина стала останніми іноземними державами – кредиторами СРСР, зобов’язання перед якими врегулювала Росія.

Міністерство фінансів РФ інформувало, що 8 серпня Москва погасила останній зовнішній борг СРСР, виплативши 125,2 мільйона доларів Боснії і Герцеговині.

Відзначається, що Боснія і Герцеговина стала останніми іноземними державами – кредиторами колишнього СРСР або РФ, зобов’язання перед якими залишалися неврегульованими. 

Мінфін пояснює, що борг перед Боснією і Герцеговиною виник у зв’язку з тим, що Росія визнала відповідальність за зобов’язаннями СРСР перед колишньою Югославією. 

Підкреслюється, що з іншими колишніми югославськими республіками (Хорватією, Сербією, Чорногорією, Словенією і Македонією) Москва повністю розплатилася в 2011-2016 роках. 

У міністерстві підкреслили, що нині в Росії залишається непогашеним тільки зовнішній борг перед Південною Кореєю, який становить 594,3 мільйона доларів. Він має бути погашений до кінця 2025 року. 

Нагадаємо, в кінці минулого року уряд Росії підписав угоду з владою Боснії і Герцеговини про погашення заборгованості СРСР перед єдиною Соціалістичною Федеративною Республікою Югославія.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>