Москва: Політика НАТО загрожує гонкою озброєнь

Вжиті заходи щодо розширення альянсу – повернення до схем холодної війни, вважають в Росії.

Політика НАТО загрожує гонкою озброєнь, заявив в середу постпред РФ при НАТО Олександр Грушко, передає РІА Новости.

“Спочатку НАТО приймає рішення про розширення, про прийом нових членів, потім починає у військово-технічному плані освоювати території цих нових членів, розміщувати там додаткові потенціали під приводом того, що їх необхідно захищати. Це все веде до того, що ми можемо опинитися в спіралі гонки озброєнь, яка нікому не потрібна”, – сказав він за підсумками засідання Ради Росія – НАТО на рівні постпредів.

За його словами, прийняті на саміті НАТО у Варшаві заходи носять конфронтаційний характер, це повернення до схем холодної війни, тоді як РФ не представляє загрози для альянсу.

“Ми вважаємо ці заходи надмірними, контрпродуктивними, вони носять конфронтаційний характер, послаблюють загальноєвропейську, регіональну безпеку і повертають нас до схем забезпечення безпеки часів холодної війни”, – сказав він.

За словами Грушка, Росія не представляє небезпеки для членів альянсу і не зацікавлена в нав’язуваній РФ конфронтаційній моделі відносин.

Представник Москви також заявив, що рішення про розширення НАТО перетворюють країни східної Європи в плацдарм для військового розгортання.

“Небезпека полягає і в тому, що сьогодні конфронтаційна політика побудована на основі міфічної загрози з боку Росії набуває форму військового планування і військових приготувань біля наших рубежів. Власне, територія східно-європейських членів альянсу, які оголосили себе прифронтовими, перетворюється в плацдарм для військових розгортання і надання військово-політичного тиску на Росію”, – сказав Грушко.

За його словами, “в наші відносини зі східноєвропейськими країнами вводиться військовий вимір, якого ніколи не було”.

Він також зазначив, що шлях до стабілізації у відносинах РФ і НАТО йде не через косметичні заходи, а через скорочення військової активності альянсу.

8 липня на саміті у Варшаві ЄС і НАТО підписали декларацію про активізацію співпраці щодо забезпечення безпеки в Європі. Організації домовилися боротися з “безпрецедентними викликами, що виходять з півдня і сходу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>