Мінфін хоче продовжити термін «податку на війну» до 2016 року …

Мінфін хоче продовжити термін «податку на війну» до 2016 року …

Мінфін вирішив підготувати пропозиції про продовження терміну дії законів, які забезпечують надходження до бюджету в 2014 році, на весь 2015 рік.

Міністерство фінансів України в ході обговорення проекту держбюджету на 2015 рік прийняло рішення підготувати пропозиції про продовження терміну дії воєнного збору в розмірі 1,5% на весь 2015 рік, повідомляється на сайті міністерства, – повідомляє h​vylya.net.

«Було вирішено підготувати пропозиції щодо змін до податкового законодавства, які забезпечать додаткові надходження до бюджету для забезпечення боєздатності країни і відновлення зруйнованої інфраструктури східних регіонів, в тому числі за рахунок продовження терміну дії воєнного збору», – йдеться в повідомленні.

Також Мінфін вирішив підготувати пропозиції про продовження терміну дії законів, які забезпечують надходження до бюджету в 2014 році, на весь 2015 рік.

Нагадаємо, 31 липня Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету і Податковий кодекс, згідно з якими тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено новий загальнодержавний військовий збір за ставкою 1,5% з заробітної плати фізичних осіб, а також майже вдвічі підвищені ставки плати за користування надрами для видобування природного газу, крім реалізованого для потреб населення.

Таким чином, Мінфін, крім продовження строку дії військового збору, може ініціювати продовження підвищеної ренти за користування надрами.

Крім цього, Мінфін прийняв рішення забезпечити узгодження показників проекту держбюджету на 2015 рік з експертами Міжнародного валютного фонду, а також провести консультації з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування та сторонами соціального діалогу.

Мінфін нагадує, що чинне законодавство передбачає подачу проекту держбюджету на наступний рік до Верховної Ради до 15 вересня.

Зміни до держбюджету України на 2014 рік передбачають збільшення обсягу доходної частини держбюджету на 4889000000 грн – до 377 822 000 000 грн та видаткової частини – на 4825000000 грн, до 441 587 000 000 грн. Одночасно ухвалено зміни до Податкового кодексу, згідно з якими тимчасово, до 1 січня 2015 року, практично вдвічі збільшено ставки плати за користування надрами для видобування природного газу, крім реалізованого для потреб населення.

Також до кінця року введено новий загальнодержавний військовий збір за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб у формі зарплати, заохочувальних та компенсаційних виплат, інших виплат та винагород.

За словами міністра фінансів Олександра Шлапака, поточний дефіцит держбюджету України становить 5% ВВП при запланованому показнику в 4,5%, або 87 млрд грн в абсолютних цифрах, і уряд постарається зробити все можливе, щоб за підсумками року зберегти розмір дефіциту на запланованому рівні.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>