Міністр Саєнко про ціни на газ: У нас є кілька варіантів, які …

Кабінет Міністрів України (КМУ) має кілька варіантів зміни тарифів на газ, які він збирається запропонувати Міжнародному валютному фонду (МВФ), сказав міністр КМУ Олександр Саєнко в інтерв’ю “Обозревателю”.

“У нас є кілька варіантів, які запропонуємо МВФ. Формула повинна бути справедливою. Ми повинні якось оцінювати цей фактор як імпорту, так і видобутку українського газу”, – зазначив він.

Саєнко додав, що в Кабміні дотримуються ринкових принципів ціноутворення і хочуть знайти максимально прозору й ефективну формулу ціни на газ.

“Я вважаю, у нас достатньо шансів знайти спільний із МВФ підхід для встановлення критеріїв формування ціни на газ”, – заявив він.

Із 1 квітня 2017 року в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго діє ціна газу, встановлена в розмірі 6957,9 грн за 1000 м3 (із ПДВ).

У липні 2017 року “Нафтогаз України” пропонував підвищити тариф майже на 19%. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ціну на газ для населення, навпаки, буде знижено. Тарифу не змінили.

Агентство Reuters повідомило 6 жовтня 2017 року, що Україна запропонує Міжнародному валютному фонду (МВФ) нову формулу розрахунку ціни на газ для населення, згідно з якою ціна залишиться незмінною до липня 2018 року.

18 грудня 2017 року у МВФ заявили, що українські органи влади мають відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.

25 січня 2018 року президент України Петро Порошенко в інтерв’ю Bloomberg заявив, що уряд готовий врегулювати ціни на газ, але не вказав подробиць.

1 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман підтвердив вимоги про врегулювання цін на газ в Україні.

2 лютого Гройсман заявив, що в поточному опалювальному сезоні ціни на газ для населення в Україні піднімати не будуть. Він зазначив, що тривають переговори з МВФ щодо врегулювання цін на газ.

Кабінет Міністрів України на засіданні 28 березня продовжив спеціальні зобов’язання компанії “Нафтогаз України” щодо постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 червня. Отже, ціни на газ для населення залишилися на колишньому рівні.

10 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що відомство запропонує Кабінету Міністрів залишити на поточному рівні ціну на газ для населення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>