Місячне затемнення 11 лютого: як побачити і чого чекати

В ніч з суботи на неділю, з 11 на 12 лютого, землян чекає чергове місячне затемнення. Коли буде місячне затемнення в цей раз, ним зможуть помилуватися більшість жителів планети. На цей раз воно буде напівтіньовим і триватиме 4 години 19 хвилин.

Затемнення зможуть помилуватися практично всі – жителі Європи першими, потім обох Америк, Азії (крім жителів узбережжя Тихого океану), Африки і Австралії. Наступне затемнення – сонячне – відбудеться 26 лютого, так що попереду у землян коридор затемнень.

Міфологія затемнень

Давніх людей затемнення дивувало і лякало одночасно. Найчастіше затемнення трактувалося як час, коли світило – хоч Місяць, хоч Сонце – пожирається демоном або драконом, а герой чи бог його рятують, повертаючи світло людям.

Наприклад, у стародавніх єгиптян Ра, бог Сонця, плавав на човні кожну ніч, щоб вранці виглянути на Сході. Але іноді бувають збої налагодженого подорожі – величезний змій Апоп може вирватися і заковтнути човен Ра. Так відбувається затемнення, але Ра сильніше, тому Сонце повертається. У міфології вірмен світила під час затемнень дракон пожирає Вишапа. Приміром, у скандинавсько-германської міфології бога Місяця на ім’я Мані вовк з’їдає, а тому треба шуміти, щоб налякати його, щоб світило повернулося.

Спостереження за затьмареннями такі ж давні, як і міфи про них. У стародавньому Вавілоні та Китаї ще задовго до нашої ери спостерігали за затемненнями, складали графіки їх появи та впливу на людську природу.

Вплив затемнення

Період місячних затемнень можна використовувати з енергетичної точки зору, щоб позбутися від старого, а сонячні – для затвердження нового. Зазвичай вплив затемнень на людей відчувається протягом трьох днів до трьох днів після затемнення. Але для особливо метеорологически і енергетично сприйнятливих людей цей період може збільшитися до тижня до, і тижні після затемнення. Можливий головний біль, прискорене серцебиття і часті напади дратівливості.

Під час затемнення можна за собою помітити емоційну нестабільність, необґрунтовані переживання і страхи. Оскільки затемнення все-таки приховує від нас світло Місяця, на поверхню можуть вийти несвідомі частини нашого “Я” і наші внутрішні “демони”. Місячне затемнення в лютому, коли буде закрито нічне світило – ідеальний період для того, щоб “відрізати” від себе в духовній сфері, те, що ламає ваше життя – погані звички, непотрібних друзів, проблемні стосунки, – і “перепрограмувати” себе і своє життя на краще. Також це час для аналізу своїх дій і думок.

Як використовувати місячне затемнення

Щоб максимально ефективно скористатися періодом першого в цьому році місячного затемнення, прислухайтеся до порад нижче:

1. Спробуйте хоча б на період місячного затемнення відсторонитися від повсякденного життя, стати хоч трішки стороннім спостерігачем для кращого розуміння себе і власних дій.

2. Поспілкуйтеся з друзями, нехай вони спробують розповісти про вас як про незнайомця: не тільки позитивне, але й те, що їм не подобається у вашій особистості, приміром, зухвалість, емоційність, невихованість (потрібне підкреслити). Завдяки такому спілкуванню ви не просто дізнаєтеся про себе більше, але і зможете оцінити щирість стосунків з друзями і товаришами й “висвітлити” для самих себе ті сторони особистості, які зазвичай приховуєте.

3. Протягом місячного затемнення поміркуйте над тим, які сторони життя не знаходяться в тонусі, і які б ви хотіли включити, але постійно відкладаєте на потім. Подумайте, чому ви одночасно хочете і відганяєте якісь речі з вашого життя, хоча насправді мрієте про них. Запишіть те, що заважає вам, наприклад, створити сім’ю, пробачити коханого або добитися нової щаблі кар’єрних сходах, почати тренування або, нарешті, сісти на дієту. А потім на красивому аркуші паперу напишіть способи вирішення цих нібито проблем. Протягом часу до, під час і після затемнення не забувайте про цей список, і він закарбується у вашому підсвідомості. Далі піднімайте “п’яту точку” і вперед – до реалізації бажань.

4. Під час місячного затемнення не виключено, що у вас зросте інтерес до таємним і містичним знань, духовних практик тощо. Не пригнічуйте в собі таку цікавість. Спробуйте влаштувати медитацію, поміркувати над своїм минулим, сьогоденням і майбутнім, позбавтеся під час цієї подорожі з власною душею від непотрібних спогадів і почати радіти тому, що у вас є зараз.

5. Не зайвим періоду затемнення буде вибір на корить легкої їжі – постарайтеся не завантажувати свій організм важкими стравами та солодощами, віддайте перевагу овочам, фруктам і легких десертів. Також спробуйте під час прийняття душу або ванни представляти, як вода змиває все погане у фізичній і духовній сферах. А якщо ваша дратівливість під час затемнення досягне піку, пробіжка на свіжому повітрі – це саме те, що вам потрібно.

Нагадаємо ще раз: місячне затемнення 11 лютого відбудеться в 00:43 за Гринвічем або у 02:43 за київським часом (відповідно 03:43 за київським часом), і пролитися майже до 7 годин ранку. Але в цей час Місяць над Україною вже майже піде.

  • Схід Місяця 17:50
  • Місяць у зеніті 00:06
  • Захід Місяця 07:22

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>