Надається до колонізації: учені визначили, що вода на Марсі придатна для життя

Кількість кисню, розчиненого у водах під поверхнею Марса, є досить високим для підтримки життєдіяльності аеробних мікроорганізмів, припустили фахівці з Каліфорнійського технологічного інституту.

Це може означати, що планета у ще більшій степені придатна для життя, подібного до земного, ніж вважалося раніше – повідомляє 24news.  Дослідження було опубліковане в журналі Nature Geoscience.

Марс розташовується в так званій зоні населеності Сонця, тобто на такій відстані від світила, на якому вода може залишатися в рідкому вигляді, не замерзаючи від надмірного холоду і не випаровуючись від постійної спеки. Саме цю умову на сьогодні багато хто вважає ключовою, нехай і далеко не єдиною, для зародження і розвитку життя. Вважається навіть, що в далекому минулому на поверхні Червоної планети були цілі океани води, проте в подальшому вони зникли через занадто розріджену атмосферу. Деякий час передбачалося, що зараз вода на Марсі присутня лише у вигляді льоду на полярних шапках. У липні цього року вчені з Національного астрофізичного інституту в Болоньї прийшли до висновку, що під поверхнею Марса розташовується, щонайменше, одне озеро рідкої води.

Автори нової наукової роботи зробили висновок, що гіпотетичні водойми в надрах Червоної планети, найімовірніше, є дуже солоними і, як наслідок, здатні розчиняти велику кількість кисню. На цій підставі планетологи висунули припущення, що вода на Марсі містить від 2,5 мкмоль до 2 Моль кисню на кожен кубометр рідини – це більш, ніж достатньо для виживання аеробних, мікроорганізмів. Це, в свою чергу, дозволяє припустити, що у людства є шанс виявити марсіанські бактерії під поверхнею планети.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>