Найбільші економіки світу поки будуть рости "стримано" – ОЕСР

Найбільші економіки світу поки будуть рости "стримано" – ОЕСР

Але перспективи виглядають обнадійливо.


Рейтинги экономики

<!–     –>

Низькі ціни на нафту і ослаблення грошово-кредитної політики підтримують економічне зростання в найбільших країнах світу, але в короткостроковій перспективі темпи підвищення будуть стриманими, вважають в Організації економічного співробітництва і розвитку.

У звіті ОЕСР зазначається, що вкрай низька інфляція і процентні ставки вказують на ризики фінансової нестабільності, пише The Wall Street Journal.

Прогноз по економіках провідних країн, на частку яких припадає близько 70% загальносвітового ВВП, аналітики в поточному році поліпшили до 4% з листопадової оцінки в 3,9% і в наступному році – до 4,3% з 4,1%.

При цьому головний економіст ОЕСР Катерина Манн в інтерв’ю виданню розповіла, що питання про те, коли Федеральна резервна система збирається відійти від політики нульових ставок, значною мірою залежить від відновлення європейської економіки.

В ОЕСР вважають, сильний внутрішній попит є двигуном американської економіки, і збільшення ВВП США складе в поточному році 3,1% і 3% у 2016 році. Економіка Великобританії виросте в 2015 році на 2,6% і в наступному році – на 2,5%, Канади – відповідно на 2,2% і 2,1%, очікують аналітики організації.

У той же час зростання ВВП Японії, як очікується, прискориться з 1% в поточному році до 1,4% у 2016 році. Стимулююча політика уряду країни дає імпульс до більш швидкого підвищення економіки найближчим часом, однак довгострокові складності залишаються, відзначають експерти.

Єврозона повинна отримати свою вигоду від низьких цін на нафту, грошово-кредитних стимулів і ослаблення євро, що в сукупності дасть шанс економіці регіоні уникнути стагнації.

ОЕСР очікує, що ВВП єврозони в 2015 році підніметься на 1,4% і в наступному році – на 2%. Однак очікувана дикамика по країнах сильно відрізняється. Так, економіка Німеччини може збільшитися на 1,7% в цьому році і на 2,2% – в 2016 році, Франції – відповідно на 1,1% і 1,7%, Італії – 0,6% і 1,3% відповідно.

Китайський ВВП в 2015-2016 роках буде підвищуватися приблизно на 7% щорічно, йдеться у звіті.

Економіка Індії, ймовірно, покаже найшвидший ріст серед найбільших країн у найближчі два роки, вважають в ОЕСР. У звіті говориться, що ВВП країни збільшиться на 7,7% в цьому році і на 8% – в 2016 році.

При цьому економіка Бразилії, сильно залежить від сировинних ринків, може увійти в рецесію і втратити 0,5% за підсумками 2015 року. В наступному році ОЕСР прогнозує зростання на 1,2%.

Раніше в МВФ назвали скептично оцінили динаміку відновлення світової економіки, назвавши його “занадто повільним, дуже нестійким і надто нерівномірним”.

ОЕСР – одна з провідних економічних організацій світу, в яку входять 34 найбільш розвинених в економічному плані держави: Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія.


За матеріалами:

Интерфакс


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>