Настав час завершувати АТО та переходити до нового формату захисту країни – Турчинов

Україні час завершувати антитерористичну операцію на Сході України і переходити до нового формату захисту від російської гібридної агресії, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Як повідомляє прес-служба РНБО, в інтерв’ю для ЗМІ Турчинов зазначив, що військові дії тривають на Сході України вже три роки, і переросли формат АТО як за тривалістю, так і за масштабами. В той же час, саме в межах АТО Україна зуміла виконати низку важливих завдань.

Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України. Водночас настав час перейти до нового формату захисту країни“, – зазначив секретар РНБО.

Турчинов зазначив, що українське законодавство передбачає два основних випадки, коли допускається бойове використання ВС – оголошення війни та антитерористичної операції.

Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством, введення воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні або в окремих регіонах, і не надає автоматичного права на використання Збройних Сил та інших військових формувань“, – пояснив він.

За його словами, українське законодавство створювалося на основі уявлень ХХ століття про класичну війну, і не враховує реалій гібридної агресії, з якою зіткнулася Україна. Тому настав час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від методів гібридної війни РФ.

Настав час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, а чітко, на законодавчому рівні, визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати Президентові право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ“, – підкреслив Турчинов.

Секретар РНБО вказав на необхідність створити постійно діючий в зоні конфлікту оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

На думку Турчинова, такий підхід посилить фундамент Мінських угод, оскільки їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки та звільнення окупованої території.

Це надзвичайно серйозне питання, яке вимагає обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект “Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей” буде представлений Президентові, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради“, – заявив він.

Раніше повідомлялося, що Олександр Турчинов пожартував: перемагаючи росіян в АТО, головне не перейти кордон РФ.

“У нас немає іншої альтернативи, окрім як перемагати. Минулий рік був першим, коли ми не здали жодного метра землі, а навпаки – придбали десятки кілометрів. Тому я вважаю, що наше завдання – метр за метром, кілометр за кілометром, мінімізуючи втрати, просуватися на схід. Головне – не проскочити кордон (сміється — ред.)”, – сказав Турчинов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>