Наступні переговори у Мінську відбудуться 11 грудня – російський …

Наступні переговори у Мінську відбудуться 11 грудня – російський …

Український МЗС киває в бік представників бойовиків, які нібито ніяк не можуть визначитися.


Контактная группа в Минске 5 сентября

<!–       5 –>

Голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький заявив, що чергове засідання контактної групи по Україні пройде в Мінську 11 грудня.

“Рішення про дату проведення прийняте вже на 90%”, – сказав він журналістам у вівторок за підсумками засідання комітету, участь в якому взяли представники МЗС РФ.

Слуцький уточнив, що мінські переговори повинні пройти за участю посла РФ в Україні Михайла Зурабова, екс-президента України Леоніда Кучми, представників Донецької і Луганської областей і спецпосланця ОБСЄ Хайді Тальявіні.

“Будемо сподіватися, що “Мінськ-2″ принесе результати у вирішенні питань щодо обміну військовополоненими та встановлення “режиму тиші”. Це буде найважливішим рішенням”, – підкреслив російський парламентарій.

Український МЗС у свою чергу заявив, що дата проведення наступної зустрічі залежить від позиції “ДНР” і “ЛНР”.

“Тристороння контактна група продовжує свої консультації, регулярно і постійно зустрічається. Ми сподіваємося, що найближчим часом їм вдасться досягти домовленості про таку зустріч за участю в тому числі представників незаконних збройних формувань Луганської та Донецької областей”, – сказав спікер МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу у вівторок.

За його словами, Україна виступає за якнайшвидше проведення такої зустрічі.

Відповідаючи на питання журналістів, чому ж досі не вдається її провести, речник МЗС переадресував представників преси до бойовиків. “Чому не вдається? Я думаю, що тут м’яч на іншій стороні”, – сказав він.

При цьому Перебийніс закликав виконувати всі без винятку пункти “мінських домовленостей”. “Мінські домовленості – не меню в ресторані, де можна вибрати тільки той пункт, який подобається”, – сказав він.

Речник МЗС висловив жаль, що, крім України, мінські домовленості ніхто, в тому числі РФ, не виконує. “Шлях до деескалації існує, просто його потрібно дотримуватися і виконувати”, – зазначив він.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що чергова зустріч тристоронньої контактної групи щодо ситуації на сході України запланована в Мінську 9 грудня. Саме у вівторок, 9 грудня, сили АТО повідомили про початок чергового режиму припинення вогню.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>