Нас хотіли палити та різати, – Вєслав Мазур про перебування в … – Волинь 24 (прес

Новий Генконсул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур розповів, що під час його роботи у Криму його життю загрожувала небезпека.

Було це під час анексії Криму Росією, у березні 2014 року. На той час Мазур пацював польським Генконсулом у Севастополі.

“Нашому життю загрожувала небезпека. Нас хотіли палити, різати, росіяни навіть приготували на мене засідку і хотіли мене викрасти. Але їм це не вдалося”, – поділився враженнями польський Генконсул від перебування в Криму в інтерв’ю газеті Волинський монітор.

“8 березня 2014 р. упродовж 24 годин я мав закрити дипломатичне представництво і тікати від москалів із Криму”, – розповів він

Мазур розповів, що польське Генконсульство у Севастополі, яке він очолював, було єдиним консульством ЄС на півострові.

“Інформацію про події в Криму, яка йшла у світ, надсилало саме польське консульство” – пояснив дипломат.

Багато хто з поляків, які жили у Криму, після анексії змушений був прийняти російське громадянство, дехто виїхав — розповів Вєслав Мазур.

“Поки Крим не буде вільним, тобто поки звідти не виженуть росіян, польські громадяни чи особи польського походження не матимуть там спокою і можливостей для нормальної діяльності” – додав Генконсул.

“Я особисто ніколи не погоджуся з тим, що Крим не український. Він повинен повернутися до України. Агресори не мають там перебувати. Польський уряд цього не визнав. Закриття єдиного консульства ЄС у Криму було прикладом того, що ми не маємо намірів визнавати анексію Криму” – заявив Вєслав Мазур.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>