НАТО може збільшити чисельність військ біля кордону з Росією – WSJ

Альянс планує збільшити чисельність військ в Польщі та країнах Прибалтики.


Польша НАТО флаги

<!–        –>

НАТО має намір збільшити чисельність військ в Польщі і країнах Прибалтики, пише The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні і військові джерела в країнах Альянсу.

За словами джерел, розглядаються два варіанти посилення. Перший передбачає відправку від 800 до 1000 чоловік в кожну з країн. Другий передбачає відправку одного батальйону на всі чотири держави.

На користь цієї ініціативи виступають американські представники в НАТО, однак заперечення надходять від Німеччини. У Берліні не бажають розглядати Росію як постійного противника і відгороджуватися від неї.

У той же час повідомляється, що Німеччина може погодитися на незначне посилення угруповання у Польщі та Прибалтиці.

Сьогодні заступник начальника штабу Стратегічного командування Альянсу заявив, що НАТО готовий відповісти на загрози Росії, але не шукає конфронтації. Бижевски підкреслив, що одним з інструментів є Сили швидкого реагування НАТО.

На початку жовтня генсек НАТО Йенс Столтенберг сказав, що Сили швидкого реагування НАТО буде збільшено вдвічі – до 40 тисяч чоловік.

У лютому 2015 року міністри оборони країн-членів НАТО на своєму засідання в Брюсселі погодили склад і чисельність Сил швидкого реагування і спеціальних сил миттєвого реагування “Вістря списа”. “Керівна частина цієї сухопутної бригади буде готова висунутися в протягом 48 годин, решта — протягом тижня”, – заявив тоді генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>