Нацгвардія зробила заяву щодо арешту в Італії українського військового

Про це йдеться в заяві, де викладена офіційна позиція командування Національної гвардії України відносно затримання Марківа.

“Національна гвардія України занепокоєна арештом заступника командира взводу батальйону оперативного призначення імені Героя України генерала Сергія Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затриманого 30 червня 2017 року начебто за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Рокеллі поблизу м. Слов’янськ у травні 2014 року”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що на даний момент старший сержант Віталій Марків служить в батальйоні Кульчицького на посаді заступника командира взводу. Він виїхав до Італії під час планової відпустки. Офіційної інформації щодо затримання Віталія Марківа до Національної гвардії не надходило.

“Українськими правоохоронцями розслідується кримінальне провадження за фактом загибелі громадянина Італії Андреа Рокеллі та його російського напарника Андрія Миронова. При цьому за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ”, – зазначили у заяві.

“Хочемо наголосити на тому що у 2014 році у батальйоні імені Героя України генерала Кульчицького в наявності не було жодного міномета. Ми разом з МЗС та Генеральною прокуратурою України докладемо максимум зусиль щодо надання допомоги нацгвардійцю”, – наголосили у Нацгвардії.

Як повідомляло видання “Радіо Свобода“, наразі українське консульство в Італії проводить комплекс заходів задля допомоги Марківу. Український консул зв’язався з адвокатами та звернувся до суду з проханням надати йому право зустрітися з затриманим.

Нагадаємо, сьогодні заступник генерального прокурора Євген Єнін повідомив, що в Генеральній прокуратурі України висловили здивування арештом в Італії українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві поблизу Слов’янська на Донеччині італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі у травні 2014 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>