"Націоналізований" кримський завод Порошенка став російським – РБК

Російський уряд передав у федеральну власність раніше “націоналізований” Севастопольський морський завод, що належить президентові України Петру Порошенку. Про це повідомляється на сайті уряду РФ.

Так, російський уряд 31 січня прийняв розпорядження, згідно з яким була затверджена передача Севастопольського морського заводу імені Серго Орджонікідзе у федеральну власність з визначенням відомчої належності Мінпромторгу Росії.

“Прийняте рішення прискорить інтеграцію підприємства в російський оборонно-промисловий комплекс, який забезпечить повноцінне завантаження виробничих потужностей”, – йдеться в повідомленні.

У таких спосіб, підприємство передали з “власності міста” Севастополя у федеральну власність.

“Підприємство виконує роботи і надає послуги для забезпечення обороноздатності країни, в тому числі є співвиконавцем державних контрактів по ремонту кораблів і суден Військово-морського флоту, а також з виробництва та ремонту цивільної морської техніки. Підприємство включено до зведеного реєстру організацій оборонно-промислового комплексу Росії”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в березні 2015 року представники так званої “самооборони Криму” захопили “Севастопольський морський завод”, а  в квітні 2015 року РФ “націоналізувала” завод Порошенка в Севастополі. Так, Севастопольський морський завод, кінцевим власником якого є Порошенко, був офіційно зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Росії. Українське підприємство зареєстрували як власність Росії 19 березня 2015 р. під назвою Державне унітарне підприємство “Севастопольський морський завод”.

Також повідомлялося, що в жовтні 2015 року Севастопольський морський завод офіційно став філією російського центру судноремонту “Зірочка” за договором оренди на 49 років.

Відзначимо, у вересні 2014 року в. о. “губернатора” Севастополя Сергій Меняйло заявляв, що Порошенко має намір продати “Севастопольський морський завод”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>