На "виборах" в ОРДЛО терористи "намалювали" явку понад 75%

Підконтрольний терористам з організації “ЛНР” так званий “ЦВК” заявив, що явка “виборців” на незаконних “виборах” “голови і депутатів Народної ради Луганської народної республіки” склала не менше 77%, повідомляє російський “Інтерфакс” з посиланням на “голову ЦВК ЛНР” Олену Кравченко.

Кравченко заявила, що в процесі голосування у низці “виборчих дільниць” були зафіксовані “незначні порушення, які не вплинули на виборчий процес”.

Також “спостерігач” з РФ, депутат Державної думи Олексій Журавльов заявив, що “ніяких порушень законодавства “ЛНР” щодо виборів в ході спостереження за голосуванням не виявлено”.

Разом із тим ТАСС повідомляє, що станом на 18:00 (за московським часом – ред.), явка “виборців” в “ЛНР” становила 72,5%.

Терористи з організації “ДНР” у свою чергу, відзвітували, що на “виборах голів та депутатів” маріонеткової “Донецької народної республіки” станом на 18:00 (за київським часом) “порушень немає”. Явка на голосування, згідно завіренням терористів, склала 76,2%.

При цьому у “МВС ЛНР” повідомили, що в ході дня “виборів” було отримано “ряд помилкових повідомлень про замінування виборчих дільниць”, а терористи з “ДНР” скаржилися на “хакерські атаки” на низку інформаційних та “державних” інтернет-ресурсів.

Нагадаємо, “вибори” нового ватажка “ДНР” було призначено на 11 листопада після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка. Тимчасовим виконувачем обов’язків став голова “народного совета ДНР” Денис Пушилін. Того ж дня “народный совет ЛНР” призначив вибори “депутатів парламенту” і ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних “виборах”. СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу – посягання на територіальну цілісність України.

Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що “вибори” в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді Безпеки ООН в Нью-Йорку.

У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення “виборів” на окупованій території грубо суперечить зобов’язанням Росії у рамках Мінських домовленостей. НАТО, держави ЄС, Канада і США вже заявили, що не визнають результати псевдовиборів, зробити це готова лише Росія, яка й організовує “вибори”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>