На Землю впаде найшвидший метеоритний дощ – РБК

У листопаді можна буде побачити найбільшу місяць за останні 68 років
NASA зафіксувало на полюсах Землі величезну сонячну діру

Фото: Метеоритний дощ (actualnews.org)

Землян в четвер чекає дивовижне небесне явище

У четвер, у ніч на 17 листопада, в небі можна буде спостерігати інтенсивний метеорний дощ “Леоніди”. Пік “дощу” буде зранку очікується від 5 до 20 метеорів на годину.

Це щорічне явище в цьому році трохи постраждає через Супермісяць, який був 14 листопада (трьома днями раніше), пише Astronomy Magazine.

Видання повідомляє, що в небі буде видно близько п’яти метеорів на годину. Не дивлячись на те, що вичікувати таке явище може бути нудно, за метеорним дощем все ж варто спостерігати. Метеори будуть входити в нашу атмосферу зі швидкістю 70 кілометрів на секунду, – це найшвидший метеорний дощ.

Леоніди є найсильнішим регулярним метеорних дощем, через що й стали так популярні. Явище пов’язане з кометою Темпеля-Таттла.

На думку фахівців, цей метеорний дощ утворюється з речовини, яка втрачається кометою, коли вона проходить поблизу Сонця. А коли Земля проходить через метеорний потік, частинки речовини спалахують в атмосфері і ми його бачимо у вигляді вогняного дощу.

До речі, над Кіпром вибухнув метеорит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>