На Землі виявлено новий континент – учені

Австралійські і новозеландські учені заявили про відкриття нового континенту на Землі, який вони назвали Зеландія.

На думку вчених, Нова Зеландія і Нова Каледонія – не ізольовані ланцюги островів, а частини невідомого досі, прихованого континенту, йдеться у звіті на сайт Геологічного товариства Америки.

Під час своєї роботи вчені визначили в земній корі на південному заході Тихого океану окремий фрагмент площею близько 4,9 мільйона кілометрів. При цьому 98% території передбачуваного континенту перебуває під водою. Розміри і віддаленість фрагментів наштовхнули на думку фахівців, що цю частину земної кори під островами потрібно розглядати як повноцінний континент.

При цьому учені стверджують, що це не спонтанне відкриття, а поступове усвідомлення. За їхніми словами, ще 10 років тому вони не мали достатньої кількості накопичених даних і впевненості в інтерпретації, щоб розповісти про цю знахідку.

“Це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення. Наприклад, 10 років тому у нас не було б накопичених даних або впевненості в інтерпретації, щоб написати цю статтю”, – йдеться у звіті.

Нагадаємо, німецькі учені з’ясували, що за останні півстоліття глобальний вміст молекулярного кисню в Світовому океані впав більш ніж на 2 відсотки. Фахівці провели кількісну оцінку динаміки молекулярного кисню, що міститься у Світовому океані за останні п’ятдесят років. За цей період вміст сполуки у воді знизився приблизно на 4,8 петамоля і наразі складає 222,5 петамоля.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>