На Марсі знайдені сліди киплячої води

Рідка вода є причиною появи смуг на марсіанських пагорбах.


22

<!–         –>

Вчені з Нантського університету заявили про те, що раніше помічені зміни в рельєфі Марса можуть бути викликані потоками рідкої води, яка закипає при низькому тиску атмосфери. Потоки виникають навесні під час танення водних льодів. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature Geoscience.

Дослідники припускали, що вода є причиною виникнення дивних смуг, які перетинають марсіанські пагорби протягом літа. Але причини, за якими тимчасовим потоків вдавалося змінювати ландшафт планети, вченим залишалися невідомі.

У ході досліджень вчені провели ряд експериментів в камері, яка відповідала фізичним умовам на Червоній планеті. Дослідники помістили блок льоду на вершину схилу і вивчали, що відбувається при його таненні в земних і марсіанських умовах. Експеримент допоміг вченим визначити те, як тала вода взаємодіє з підстилаючими відкладеннями піску.

В атмосфері, характерній для Землі, вода лише трохи змінювала ухил поверхні, однак при низькому тиску Марса вода, яка просочувалася в простір між зернами піску, випаровувалась, виштовхуючи пісок і сприяючи дестабілізації схилу пагорба. Цей процес формує невеликі канали, які нагадують ті, що спостерігаються на Марсі. Це свідчить про те, що подібне явище в дійсності може відбуватися на Червоній планеті.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.


За матеріалами:

Lenta.ru


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>