На Марсі знайшли сліди киплячої води (фото)

Незвичайні чорні сліди на поверхні пагорбів на Марсі були залишені не просто потоками солоної води, як нещодавно заявляло NASA, а киплячою водою, що випаровується при наднизьких температурах, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Geophysics .

Такі потоки виникають навесні під час танення водних льодів. Дослідники припускали, що саме рідка вода відповідає за виникнення дивних смуг, що виникають перетинають марсіанські пагорби протягом літа. Залишалося тільки невідомим, яким чином тимчасовим потоків солоної води вдавалося змінювати геологію ландшафтів планети.

NASA Учені вирішили провести ряд лабораторних експериментів в камері, яка могла відтворювати фізичні умови на марсіанській поверхні. Вчені спостерігали за тим, як тала вода взаємодіє з підстилаючими відкладеннями з піску. Вони помістили блок льоду на вершину схилу і вивчали, що відбувається при його таненні в земних і марсіанських умовах.

Виявилося, що вода, яка виникла після танення льоду, буде не просто текти вниз по схилу, рухаючись через піски Марса, а ще до того ж кипіти, активно випаровуючись в “космос” в той момент, коли вона підніметься до поверхні грунту.

Цей процес випаровування був настільки активним, що він розкидав піщинки по окрузі, викликаючи зсуви та інші процеси, які робили сліди води в лабораторії майже не відрізнятись від того, як виглядають темні смуги на реальному Марсі.

Як вважають вчені, деякі інші форми рельєфу на Марсі, говорять про присутність води на його поверхні сьогодні, могли виникнути приблизно таким же чином.

Як повідомлялося, у вересні минулого року в NASA виявили докази існування рідкої води на Марсі .

Також вчені наблизилися до відповіді, чому на Марсі зникли атмосфера і океани .

Джерело: УкрМедіа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>