На Плутоні могли існувати озера і річки з рідкого азоту – вчені

Рідкий азот може досі існувати під льодом, який вкриває поверхню Плутона.


Плутон

<!–         –>

Вчені заявили про те, що в далекому минулому Плутона на його поверхні міг існувати рідкий азот, який досі може існувати під льодами, що вкривають поверхню карликової планети. Висновки були зроблені на підставі даних, одержаних станцією New Horizons. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Висновки вчених можуть пояснити деякі особливості поверхні Плутона, в тому числі розгалужену мережу каньйонів, які могли бути висічені річками, і утворення, які своїми обрисами нагадують озера. Поверхня таких утворень є дуже гладкою, ніби рідина, яка знаходиться в них, застигла на одній висоті.

За словами голови місії New Horizons Алана Штерна, “речовини в рідкому стані могли існувати на поверхні Плутона в минулому. Важко придумати альтернативну модель, яка б пояснювала спостережувану морфологію”.


44

<!– –>

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми “Нові рубежі” (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття “дзвінка” від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об’єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>