На Прикарпатті Катерина Павлів відзначила свій столітній ювілей

На Прикарпатті Катерина Павлів відзначила свій столітній ювілей

24 червня 2014 року своє 100-річчя зустрічала Катерина Павлів, мешканка села Княжолука Долинського району. У день столітнього ювілею не один з гостей випитував секрет довголіття у бабусі. А старенька знизувала плечима і казала, що це Бог подарував їй стільки літ, бо завжди жила з правдою та вірою у Всевишнього. Ювілярка має надію зустріти ще свій 105-ий день народження.

 

Як на свій поважний вік, жінка почувається добре: і чує, і бачить, має добру пам’ять. А в цей день, як вона собі поафірувала, має постити. Тому до їжі не торкалася, дякуючи цим Богові за свої роки. 

Народилася Катерина Могитич 1914 року у селі Княжолука. У 1936 році, проживаючи на хуторі Кам’янка, одружилася з Петром Павлівим. У подружжя народилось двоє дітей – донька Ольга у 1938 році та син Іван, у 1944-му. Чоловік Катерини працював у Болехівському лісокомбінаті і був звільнений 12 вересня 1944 року у зв’язку із мобілізацією на фронт. У січні 1945 року у дім Катерини прийшла страшна звістка – чоловік загинув у бою за Батьківщину у січні 1945 року. Його поховали в селі Попелець, у Німеччині. Важке було життя одинокої матусі з малолітніми дітьми.

Вміння Катерини готувати смачні страви та випікати солодощі охопило всю околицю, без неї не обходилося жодне свято та весілля у селі.

Ювілярка радіє, що дочекалася чотирьох онуків і семеро правнуків. Нині біля неї проживає один із онуків з дружиною, вони й піклуються про свою бабусю.

Репортер

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>