На Харківщині терористи підірвали залізничну колію під час руху …

На Харківщині терористи підірвали залізничну колію під час руху …


Вранці 23 серпня в районі станції «Занки» у Зміївському районі Харківської області невідомі підірвали залізничне полотно.

Як повідомляють у прес-службі УМВС на Південній залізниці, відсутність частини залізничного шляху близько половини п’ятої ранку виявив машиніст електрички під час руху. Він відчув нерівномірний рух поїзда і прийняв рішення про екстренне гальмування.

Вийшовши з електрички, машиніст оглянув рухомий склад і виявив під одним з вагонів пошкодження однієї з рейок колії.

Співробітники транспортної міліції спільно з вибухотехніками попередньо встановили, що 86-сантиметрове пошкодження рейки утворилося в результаті вибуху.


Всі пасажири електрички, а їх близько сотні, цілі і покинули рухомий склад. На місці надзвичайної події проводяться ремонтні роботи з усунення наслідків вибуху та відновлення роботи колії.

У свою чергу радник міністра внутрішніх справ Антон Гаращенко заявив, що цей інцидент являється терактом.

«У Харківській області стався терористичний акт – вибух залізничних шляхів на дистанції Зміїв-Занки. Дивом не сталася залізнична катастрофа з сотнями людських жертв!», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням «Укрзалізниці», спрацьовування пристрою сталося під час руху приміського поїзда № 6407 сполученням Харків-Пасажирський – Родзинки – Єрьомін. Рейка пошкодилася під шостим (з голови) вагоном поїзда. Машиніст, відчувши поштовх, застосував екстрене гальмування.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за частиною другою статті 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт), що передбачає до 12 років позбавлення волі за вчинення терористичного акту. Пошук диверсійної групи триває.

Раніше на залізниці в Харківській області було скоєно два теракти. У ніч на 29 червня був підірваний залізничний міст недалеко від селища Васищево. А 7 липня на перегоні «Зміїв-Занки» невідомі обстріляли вантажний потяг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>