Незважаючи на різкі заяви, США і КНДР негласно підтримують постійний зв'язок – ЗМІ

Сполучені Штати Америки та Корейська Народно-Демократична Республіка підтримують негласні постійні дипломатичні контакти.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на американських чиновників, які говорили з агентством на умовах анонімності.

З боку Вашингтона переговори веде спеціальний представник з КНДР Джозеф Юн, який контактує з постійним представником КНДР в ООН Пак Сун Іром.

У травні цього року Джозеф Юн зустрічався з представниками північнокорейської влади у столиці Норвегії Осло. Вони обговорювали питання звільнення громадян США, які перебувають в ув’язненні в Північній Кореї. Зокрема, порушувалося питання повернення студента Отто Вормбира, який перебував у комі.

Джерела агентства заявляють, що Юн обговорює з північнокорейськими представниками не лише гуманітарні питання, але і весь спектр відносин між країнами, навіть роззброєння на Корейському півострові.

Американські чиновники сподіваються, що обмін різкими заявами між лідерами КНДР і США рано чи пізно припиниться, тому сторони готують майданчик для переговорів.

У США та Північної Кореї немає дипломатичних відносин. Після Корейської війни між ними досі не укладено мир, з 1953 року діє режим перемир’я.

Раніше ЗМІ сколихнули погрози КНДР завдати удару по американських базах на острові Гуам. Це чергове загострення відносин між США і КНДР, які постійно погіршуються з часу обрання Дональда Трампа президентом США.

14 і 21 травня Корея здійснила запуск ракет. Після цього Трамп закликав до більш жорстоких санкцій проти КНДР. 29 травня відбувся новий запуск північнокорейської ракети з прибережного міста Вонсан, в якому розташована військово-морська база.

Внаслідок цього, 2 червня Рада Безпеки ООН розширила адресні санкції проти Північної Кореї. Однак 8 червня з міста Вонсан знову запустили кілька ракет класу “земля-судно”. Снаряди пролетіли близько 200 кілометрів.

4 липня КНДР заявила про успішне випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети, яка може завдати удару в будь-якій точці світу”. Ракета Hwasong-14 досягла висоти 2802 км і летіла до мети 39 хвилин, після чого впала в Японському морі.

У середу, 9 серпня, в Пхеньяні заявили, що Кім Чен Ин розглядає можливість запустити у військових США ракети середньої дальності. Таку заяву КНДР є реакцією на слова Трампа про те, що Вашингтон КНДР відповість “вогнем і люттю” у тому випадку, якщо дії Північної Кореї будуть загрожувати Штатам.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>