"Неплатоспроможним – адресна дотація": експерт пояснив, як працює тарифна політика у всьому світі

Треба переглянути філософію тарифної політики в Україні і зробити її логічною. Про це говорив голова ради спілки Всеукраїнської енергетичної асамблеї, міністр палива та енергетики України (1999, 2005-2006) Іван Плачков в етері програми “Дійові особи” на “5 каналі”.

“У всьому світі тарифна політика працює по трьох основних принципах:

  • перший – тарифи повинні бути економічно обґрунтовані, енергоресурси повинні коштувати стільки, скільки коштують;
  • друге – тарифи мають бути прозорими і кожен споживач повинен мати змогу побачити і проаналізувати, що закладено в цьому тарифі: які витрати палива, транспортування, заробітна плата та інше;
  • третє – тарифи повинні відповідати платоспроможності споживачів.

Ми повинні визначити неплатоспроможних споживачів і давати їм адресну дотацію, а інші повинні платити повну ціну за енергоресурс”, – переконує ексміністр.

Він пояснив, що через низькі тарифи, які є економічно необґрунтованими, держава дає так зване субсидіювання усьому населенню, хоча платоспроможні громадяни повинні платити реальну ринкову ціну за енергоресурси.

“Через низьку ціну на енергоресурси ми даємо пільги і субсидії з бюджету напряму компаніям і, наприклад, я платоспроможний, але отримую якби субсидію від держави на електроенергію і тепло, тому що у мене як у населення тарифи низькі. Наприклад, на електроенергію в нас майже найнижчі тарифи у світі, у Білорусі у два з половиною рази вищі, у Росії вищі. Треба переглянути філософію тарифної політики і зробити її логічною”, – наголосив Плачков.

Як повідомляв 5.UA, стало відомо, скільки вартує опалення в ЄС та якими будуть цьогорічні платіжки для українців. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>