"Неприємна історія" чи "провокація". У Болгарії під час свята вивісили прапор "ДНР"

У Болгарії під час святкування 140-ї річниці битви за гору Шипка невідомі розгорнули прапор “ДНР”.

Відповідний кадр з’явився у суботньому репортажі місцевого телеканалу БНТ і розлетівся у ЗМІ.

Посол України в Болгарії Микола Балтажи висловив обурення через інцидент, повідомляє прес-служба посольства.

“Глибоко занепокоєний та обурений прапором терористичної і злочинної “ДНР” на Шипці. Розглядаю це, серед іншого, як знущання над пам’яттю українських воїнів і справжніх ополченців, які принесли свободу на болгарську землю”, – заявив він.

До того ж Балтажи закликав болгарську владу провести розслідування “цієї брудної провокації”.

Своєю чергою очільниця МЗС Болгарії Кетрін Захаріва у відповідь  наголосила, що інцидент є “неприємною історією, але вона вилилася б у скандал, якби прапор розгорнув якийсь державний орган чи держслужбовець”.

“Це справді неприємна історія. У нас вільна держава, кожен має право на висловлювання власної думки. Але ця республіка, як написано на прапорі, ніким не визнана. Найбільш неприємним є те, що прапор невизнаної республіки, який у найближчому майбутньому лишатиметься символом порушення законів і загрози стабільності та миру в Європі, був пронесений на урочистості з нагоди річниці битви за свободу і демократію”, – сказала вона.

Окремо Захарієва додала, що “йдеться про громадян, які мають право на висловлення думки”, яку вона особисто не підтримує.

Нагадаємо, раніше у будівлі Європарламенту у Брюсселі відбувся захід на підтримку бойовиків терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”. Його організувала депутатка Європарламенту від Італії Елеонора Форенца.

Вона написала у Facebook, що учасники заходу “підтвердили солідарність з народом Донбасу і їх боротьбою проти фашизму, за мир”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>