"Не цілком добрий". У РосЗМІ розповіли про стан космонавтів "Союзу" після аварії

Стан космонавтів корабля “Союз МС-10″ “не цілком добрий”, найближчим часом їх відправлять до Москви спецбортом.

Про це у четвер, 11 жовтня, пише ТАСС з посиланням на джерело на космодромі Байконур.

“Членів екіпажу “Союз МС-10″ оглянули медики, їх стан не цілком добрий”, – заявив співрозмовник видання, не уточнивши деталі.

Він додав, що “найближчим часом їх відправлять спецбортом на аеродром Чкаловський до Москви, а потім – у Зоряне містечко”.

Крім того, як пише “Інтерфакс“, віце-прем’єр РФ Юрій Борисов повідомив, що пілотовані запуски в Росії будуть припинені до розбору ситуації з аварією на кораблі “Союз МС-10″.

“У цій ситуації пуски припиняються до розбору всієї ситуації, пілотовані, для того, щоб забезпечити безпеку. Ситуація, звичайно, неприємна, але, як ви знаєте, в історії космонавтики вже були такі випадки, з іншого боку, підтверджена працездатність аварійних систем порятунку, що дуже важливо”, – зазначив Борисов.

Між тим джерело у ракетно-космічній галузі повідомило “Інтерфаксу”, що на черговому пілотованому кораблі до Міжнародної космічної станції відправляться дублери нинішнього екіпажу – космонавт Олег Кононенко і астронавт Давид Сен-Жак.

“Поки що відповідно до графіка на МКС повинні відправитися в грудні дублери нинішнього екіпажу Олег Кононенко і Давид Сен-Жак. Рішення про достроковий запуску поки не ухвалене”, – сказало джерело.Фотогалерея

Невдалий запуск. Опубліковані фото аварійного зльоту російської ракети “Союз” (15 фото)

Як повідомлялося, 11 жовтня у Казахстані після запуску ракети “Союз” з космодрому Байконур сталася “аварія носія”. На борт МКС мали вирушити американський астронавт Тайлер Хейг та російський космонавт Микола Овчінін. Все було готово до зльоту і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – другий ступінь ракети втратив орієнтацію і вимкнулися двигуни. Екіпаж в аварійній капсулі відділився від корабля і приземлився. Обидва космонавти вижили і не потребували медичної допомоги.

За даними джерел російського “Інтерфаксу“, причиною аварії під час запуску ракети “Союз” з космодрому Байконур могло стати погане кріплення бічних блоків другого ступеня ракети-носія.

“Роскосмос” опублікував відео моменту аварії. На кадрах видно, як ракета-носій набирає висоту і залишає після себе білий слід у небі, проте у якийсь момент відбувається вибух.


ВідеоУ Мережі з’явились кадри вибуху російської ракети із двома астронавтами

З Байконуру невдало стартувала російська ракета із двома астронавтами. Відразу після зльоту помітили проблеми із двигуном. На щастя, екіпаж вижив та аварійно приземлився в Казахстані.

У Мережі з'явились кадри вибуху російської ракети із двома астронавтами

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>