Нова Велика депресія: наслідки коронавірусу для світової та української економіки

Біда не приходить одна: пандемія коронавірусу призвела до безпрецедентних проблем у світовій економіці, наслідки яких люди у всьому світі відчуватимуть протягом наступних кількох років. Нова економічна криза, настання якої оголосили у Міжнародному валютному фонді, може стати найбільшою та найпотужнішою з часів Великої депресії 1930-х років. А дату її завершення та наслідки наразі майже неможливо спрогнозувати, оскільки пандемія коронавірусу все ще триває. Якими можуть бути наслідки «коронакризи» для світу та України розбиралося hromadske.

«Хвороба» економіки

Хворих людей виявляють, зокрема, за температурою тіла: якщо підвищена, то це ознака того, що організм бореться з інфекцією. Недаремно саме вимірювання температури є одним з ключових способів, яким користуються, аби виявити потенційних носіїв коронавірусу в аеропортах чи на кордонах.

Для економіки показником, аналогічним температурі тіла, є зміна ВВП (валового внутрішнього продукту). Як і температура, ВВП не вказує нам, яка саме хвороба вразила організм, а лише сигналізує про її наявність.

Зростання ВВП — це природний стан економіки, адже ВВП — це сукупна вартість усього виробленого на певній території за певний проміжок часу (як правило, за рік). Оскільки світове населення постійно зростає, то зростають і потреби людей та обсяги виробництва. У деяких країнах ще й покращується рівень життя: люди стають багатшими та споживають більше товарів (що теж призводить до зростання ВВП).

Падіння ВВП свідчить про те, що щось пішло не так, і «організм» відчуває певні проблеми.

За цією аналогією, наразі світову економіку охопила гарячка. Її наслідки ми бачимо вже зараз, на початковому етапі «хвороби». Зокрема, ще на початку «коронакризи» продажі авто в Китаї впали на 92% (це найбільший ринок збуту автомобілів у світі), прибутки китайських компаній обвалилися на 38%, а сама китайська економіка за підсумками першого кварталу впала на 6,8% — найбільше за останні декілька десятиліть.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>