Нова операційна система від Apple iOS 11: Доповнена реальність та ефекти для "живих фото"

Новий “Центр управління”

Найбільша візуальне зміна на iPhone — перероблений “Центр управління”, який знову влізає в один екран. Він став більш “скляним”, анімацію роботи повзунків та налаштування яскравості ліхтарика переробили. Користувачі можуть вручну додати деякі перемикачі і впорядкувати їх. Також з’явилася нова можливість — “Запис екрану”.

 

“ARKit”

Інструментарій доповненої реальності – одне з найцікавіших нововведень в iOS 11. Розробники протягом кількох місяців демонстрували прості, проте якісні прототипи. Разом з виходом iOS 11 з’являться десятки подібних проектів, від “лінійок”, за допомогою яких можна досить точно виміряти навіть площу будівлі, до ігор.

Наприклад, можна уявити як виглядатиме Tesla у подвір’ї:

Або ж завести омріяного домашнього улюбленця:

Чи просто порозважатись:

 

Функція Drag’n’Drop

 

Для iPad одним з найяскравіших оновлень стала підтримка функції Drag’n’Drop, яка дозволяє виділити контент і перетягнути його в іншу програму. Наприклад, картинку з сайту можна не копіюючи перетягнути в текстовий редактор. Більш того, можна відразу вибрати кілька об’єктів для вставки. В оновленнях на iPhone така можливість відсутня.

 

Нові “Нотатки”

 

Додаток “Нотатки” отримав чергове велике оновлення: верстка тепер дозволяє не тільки робити списки з чекбоксами, але і прості таблиці, фон нотаток можна змінити на клітинний або лінійний. До того ж, “Нотатки” отримали вбудований сканер документів.

 

Оновлений “App Store”

 

В магазині додатків переробили вкладки (розділили ігри та програми), створили нове меню “Сьогодні”, де редактори Apple розміщують статті про новинки, історії розробників і поради з використання популярних програм. 

 

Камера та “Фото”

До “живих фото” відтепер можна застосовувати ефекти: зациклити, зробити відскік (перехід вперед і в зворотньому порядку) або використовувати довгу витримку (всі фотографії об’єднаються в одному кадрі, корисно для розмиття рухомих об’єктів).

Нові кнопки доступні, якщо свайпнути “живе фото” вгору. Рухомі картинки також можна редагувати.

 

Також нова iOS 11 вміє створювати фото і відео в нових форматах HEIF і HEVC — це економить до 50% пам’яті, але формат поки не знайомий багатьом додаткам, серед яких і стандартні “Фото” в iOS 10 і macOS Sierra.

Контент в цих стандартах вміють створювати iPhone 7, iPhone 7 Plus, 10,5-дюймовий iPad Pro і 12,9-дюймовий iPad Pro другого покоління. 

Які пристрої підтримує iOS 11

Нова iOS 11 доступна на iPhone 5s та новіших моделях, iPad Air і новіше, а також iPod Touch шостого покоління. Щоб встановити оновлення, потрібно перейти в “Налаштування” — “Основні” — “Оновлення ПЗ” і дотримуватись подальших інструкцій на екрані. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>