Новий курс долара в Україні: гривня значно зміцниться

В Україні курс долара до 15 грудня опуститься до позначки в 27,6 грн/$. Експортери почали активніше продавати валюту, що призводить до зміцнення гривні.

Про це OBOZREVATEL заявив старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб. “На ринку спостерігається зростання продажів валюти з боку експортерів з одночасним стисненням гривневої ліквідності. НБУ довелося навіть вийти в понеділок на міжбанк із купівлею валюти, без його дій “зелений” коштував би ще нижче”, – відзначає аналітик.

У листопаді населення купило готівкової валюти більше, ніж продало. Таким чином, чистий попит на готівкову валюту склав у листопаді $90,5 млн. Велика частина цього попиту прийшла на кінець місяця, коли після агресії з боку Росії в Керченській протоці спостерігалися панічні покупки валюти.

Курс долара в Україні

Відзначимо, з минулого понеділка офіційний курс долара знизився з 28,22 грн до 27,82 грн (-1,4%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії “Укрділінг”, за цей же час знизилися з 28,140/28,160 до 27,765/27,785 (-1,3%).

Як повідомляв OBOZREVATEL, у кінці листопада населення на тлі новин про введення воєнного стану почало активніше купувати валюту. Ситуацією скористалися спекулянти, які за два дні підняли вартість долара на 1,5-2 грн/$. У грудні ситуація стабілізувалася. Так, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 28,07 грн/$.

Поступово роль долара в світовій економіці може знизитися. Так, Європейська комісія розробила план посилення ролі євро в країнах ЄС. У майбутньому така політика може допомогти частково відмовитися від використання долара і зміцнити роль європейської валюти.

Читайте всі новини по темі “Курс валют” на сайті “OBOZREVATEL”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>