Новий радар NASA знайшов біля Місяця зонд, який загубили 8 років тому

Учені виявили індійський космічний зонд Chandrayaan-1, зв’язок з яким обірвався у серпні 2009 року.

Фахівці з лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory) NASA використовували новий наземний радар, повідомляє прес-служба агентства.

«За допомогою наземного радара нам вдалося виявити на місячній орбіті апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter і апарат індійської організації космічних досліджень Chandrayaan-1», — заявила фахівець по роботі з радарами Марина Брозович.

Chandrayaan-1 — невеликий апарат у формі куба зі стороною 1,5 метра, вага супутника становить близько 1,3 тонни. Власне, через малі розміри виявити зонд було дуже непросто.

Команда JPL визначила, що Chandrayaan-1 повинен знаходитися приблизно в 200 км від Місяця, обертаючись на полярній орбіті. Після цього вчені відправили мікрохвильове випромінювання до північного полюса Місяця. Апарат двічі перетнув радіолокаційні шляхи, тобто його змогли побачити на новому радарі.

Як уточнюють у NASA, наземні радари могли б відігравати важливу роль у майбутніх роботизованих і пілотованих польотах на Місяць, як механізми безпеки для космічних апаратів, що зустрічаються із проблемами навігації або зв’язку.

«Вголос»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>