Новинський про "церковні" законопроекти: Сьогодні катастрофа …

Верховна Рада сьогодні не дійшла до законопроектів №4128 і №4511, якими пропонують унести зміни в статус і правила реєстрації релігійних організацій, але наступного тижня їх знову спробують поставити до порядку денного. Про це на своїй сторінці у Facebook пише народний депутат від Опозиційного блоку Вадим Новинський.

“Уже вечір, засідання закінчено, антиукраїнські законопроекти так і не були поставлені на голосування. Сьогодні катастрофа нас оминула”, – написав політик.

Нардеп заявив, що біля стін Верховної Ради зібралися віряни з усієї країни та їхні голоси було почуто.

“Сьогодні з раннього ранку по всій країні десятки тисяч вірян Української православної церкви молилися про напоумлення депутатів Верховної Ради. Усього за кілька останніх днів було зібрано понад 300 000 підписів під зверненнями до народних обранців. Усе тому, що на порядку денному сьогодні, 18 травня, стояли два антицерковні, і можна з упевненістю сказати, – антиукраїнські законопроекти, здатні остаточно розколоти країну та вкинути її в кровопролитне протистояння на релігійному ґрунті”, – уважає Новинський.

Він зазначив, що серед противників законопроектів є як депутати з опозиції, так і члени коаліції.

“Водночас ті, хто виступив ініціаторами цієї законодавчої бісівщини, зовсім не готові відступитися і мають намір уже наступного тижня знову зробити спробу поставити законопроекти №4128 і №4511 на голосування в парламенті”, – написав Новинський.

Політик упевнений, що в підсумку церква лише зміцниться.

“Не втомлююся повторювати – у роки гонінь церква завжди тільки зміцнювалася, а всі, хто був гонителем і огудником церкви, давно згинули. Не омине ця доля і нинішніх богоборців. Наступ на нашу церкву та нашу віру ще не завершений, ще багато випробувань чекає вірних нашій церкві людей на шляху до миру та подолання розколу. Сьогодні був зроблений черговий – нехай невеликий, але дуже важливий крок до досягнення цієї світлої мети”, – заявив нардеп.18 травня Верховна Рада планувала розглянути в першому читанні законопроекти №4511 “Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою державою-агресором” та №4128 “Про внесення змін до закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо зміни релігійними громадами підлеглості).

Законопроект №4511 пропонує визначити особливий статус для чинних в Україні релігійних організацій, які зареєстровані в країні-агресорі.

Згідно з законопроектом №4128 належність релігійної громади до релігійного центру може бути змінена “шляхом реєстрації нової редакції статуту або змін і доповнень до нього, прийнятих зі згоди на таку зміну простої більшості осіб, присутніх на зборах громадян, які належать до релігійної громади”.

Патріарх Російської православної церкви Кирил звернувся до європейських лідерів і папи римського через майбутній розгляд Верховною Радою “релігійних” законопроектів.

На сьогоднішньому засіданні парламент зрештою не розглядав цих законопроектів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>