Новинського позбавили недоторканності

Верховна Рада позбавила недоторканності депутата Опозиційного блоку Вадима Новинського через справу викрадення митрополита Драбинка

Верховна Рада у четвер, 8 грудня, 228 голосами позбавила недоторканності депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського через справу щодо викрадення митрополита УПЦ МП Олександра Драбинка. Парламент дав згоду на притягнення бізнесмена до кримінальної відповідальності.

З обвинувальною промовою проти Новинського в парламенті виступив генпрокурор Юрій Луценко. Генпрокуратура підозрює депутата в тиску на православну церкву Московського патріархату, в пособництві екс-президенту Віктору Януковичу у викраденні і позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинка – особистого помічника нині покійного глави УПЦ МП Володимира. Поки в справі бізнесмен проходить як свідок, а не підозрюваний. Генпрокурор попросив Раду перекваліфікувати його статус в підозрюваного.

Новинський також виступив в Раді. Він провини не визнає, а справу називає політично мотивованим “детективом”. Олігарх пообіцяв залишатися в Україні і співпрацювати зі слідством.

Спікер Андрій Парубій подав тему на розгляд, незважаючи на те, що регламентний комітет Ради, посилаючись на брак доказів від ГПУ, відмовився рекомендувати нардепам голосувати за це рішення. Луценко і спікер Парубій вважають, що справу Новинського має вирішити суд.

Нагадаємо, влітку цього року ЗМІ повідомляли, що в Свято-Троїцькому жіночому монастирі Корця Рівненської області після служби Вадим Новинський накинувся на Олександра Драбинка.

Відомо, що Драбинко в Українській православній церкві Московського патріархату є прихильником автономії від РПЦ. У травні 2015 року новий предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій звільнив Драбинка з двох посад.

Протистояння Київського і Московського Патріархатів УПЦ загострилося після того, як Рада прийняла звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Народні депутати від Опоблоку блокували звернення, однак спікер Парубій, порушивши регламент, підписав звернення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>