Нові «українські диверсанти» в окупованому Криму: хто вони і навіщо Кремлю?

Федеральна служба безпеки Росії затримала в окупованому Севастополі трьох «кадрових українських диверсантів». Їх звинувачують у плануванні «диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова». Суд уже обрав запобіжний захід – два місяці під вартою. Міністерство оборони називає цю заяву ФСБ Росії «фейком», що покликана дискредитувати Україну. Радіо Свобода розбиралось, що відомо про затриманих.

Силовики офіційно не повідомляють їхніх імен. Та через резонанс у медіа стало відомо, що нова «група диверсантів» – це Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудко.

Дмитро Штибліков. Фото з Facebook

Дмитро Штибліков. Фото з Facebook

«У затриманих вилучено вибухові пристрої великої потужності, зброю і боєприпаси, засоби спеціального зв’язку та інші речові докази їхньої злочинної діяльності, в тому числі карти-схеми об’єктів імовірних диверсій», – повідомив зранку 10 листопада сайт російської спецслужби.

«Всі троє визнали свою провину і дають відповідні свідчення»«Интерфакс»

А неназване джерело російської агенції «Интерфакс» прокоментувало, що ще рано робити висновки, «чи є вони кадровими розвідниками або ж сторонніми диверсантами, найнятими головним управлінням розвідки Міноборони України».

За даними цього інформатора, російські спецслужби паралельно із затриманням виявили дві схованки зі зброєю та «інформаторів української розвідки в Криму». Медіа також повідомляє, що співробітники ФСБ мали оперативну інформацію про «диверсантів» упродовж двох тижнів і слідкували за ними. Джерело російської агенції «Интерфакс» додає, що затримання можуть продовжитися.

«Всі троє визнали свою провину і дають відповідні свідчення», – повідомляє джерело російського інформаційного агентства.

За словами цього співрозмовника, українців звинувачують у «підготовці диверсій на електростанціях, станціях очистки води, а також газорозподільних мережах Криму».

«Це черговий фейк російських спецслужб» – Міноборони

Міністерство оборони України спростовує цю інформацію і називає «черговим фейком російських спецслужб». Головна мета Кремля – приховати власні репресивні дії на півострові та дискредитувати Україну, кажуть у відомстві. І закликають українців не їздити до окупованого Криму без вагомих причин:

«Після окупації Кримського півострова Росією цей край перетворився на небезпечне місце. Окупаційна адміністрація систематично репресує українців, кримських татар, також людей із будь-якою іншою етнічною приналежністю, які мають точку зору, відмінну від кремлівської. Ми закликаємо громадян України, також інших держав, ретельно зважувати усі за і проти, і без нагальної потреби не відвідувати окуповані території України», – сказав речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

Він також зауважив, що досі у в’язницях на Донбасі, в Криму та в Росії незаконно утримуються десятки українських політв’язнів.

У Міністерстві закордонних справ відповіли на запитання Радіо Свобода, що зараз уточнюють інформацію, і поки не готові коментувати.

Штибліков: що відомо про затриманого

До 2014 року Штибліков і Бессарабов працювали військовими експертами в Центрі сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос» в Севастополі.

Брат одного з них, Олексій Штибліков, підтвердив російському виданню «Дождь», що Дмитра разом із дружиною затримали 9 листопада. Жінку відпустили, і тепер вона проходить у справі як свідок.

Він також розповів, що Дмитро колись служив в українській армії, але за п’ять-шість років до анексії Криму був уже військовим аналітиком. Штибліков був одним із видавців військового аналітичного журналу, який закрили навесні 2014 року, а також займався Чорноморським флотом. Саме за це, на думку Олексія Штиблікова, брат потрапив у якісь «списки підозрюваних». Їхня родина зараз шукає адвоката.

“;
//parse XFBML, since it is not nativelly operative onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API unsuccessful to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>